Borci v modrobílých dresech se do hostů zakousli od první minuty. Touha odčinit sedmigólový debakl s Vítkovicemi a frenetický dav hnaly Kometu do boje.

„Po debaklu od Vítkovic a pěti gólech s Olomoucí se nám podařilo dostat jenom dva góly. Porazili jsme druhý extraligový mančaft a spokojeni jsme byli i s výkonem,“ řekl s nadšený asistent kouče Viktor Lukeš.

Velkou postavou duelu se stal brněnský gólman Alexandr Hylák, který deptal třinecké kanonýry. „Saša Hylák podal perfektní výkon a řekl si o post jedničky,“ pochválil brankáře Lukeš.

Už v deváté minutě rozburácel halu tvrdý příklep Tomáše Houdka.

Začátkem druhé třetiny srovnal z ojedinělé šance Květoň. Jenže domácí tým neustal v náporu. Druhým gólem Houdka a pohotovou ranou Klimta uskočil o dva góly.

„Hodně dlouho jsem nedal dva góly. Už si to ani nepamatuju,“ smál se po zápase útočník Tomáš Houdek.

Třinečtí vzápětí pohrdli dlouho přesilovkou pět na tři. A v posledním dějství pohřbili naděje Ocelářů střelci Sedlák s Polodnou.

„Třinec má výborný mančaft, ale my jsme hráli zodpovědně zezadu a k ničemu jsme je nepustili. Přehráli jsme je,“ poznamenal Houdek.

Brněnská Kometa po čtyřech zápasech vede skupinu D a má šanci proniknout do semifinále Tipsport cupu. V závěrečných střetnutích však musí čekat na výsledky Třince a Vítkovic.