V aktuální sezoně extraligy se již žádný zápas neodehraje. Jenže kluby mají podepsané s hráči smlouvy do konce dubna. Proto se nabízí otázka, co se nyní bude dít?

V Třinci na tohle odpověď znají. „Vzhledem k současné situaci teď budou mít všichni individuální tréninkový plán. Zatím bych tu otázku nechal otevřenou. Jisté je to, že sezona je u konce. Nezbývá než si počkat na další pokyny řídících orgánů země,“ podotkl sportovní manažer třineckých Ocelářů Jan Peterek.

Kometa sice ještě oficiální stanovisko nevydala, ale dá se očekávat, že bude podobné jako u dalších klubů, tedy že se kádr rozpustí a hráči se budou chystat na další sezonu.

A přitom můžou podstoupit výzvu Bílých Tygrů z Liberec, kteří na svém profilu na Instagramu zveřejnili: sezona sice skončila, ale trénovat na další už se může nyní. Každý den po dobu vyhlášené karantény udělejte padesát dřepů, třicet kliků a třicet sed lehů.

To Montreal Canadiens z nejlepší hokejové ligy na světe na to šel jinak. NHL je sice přerušena, přesto jste mohli v neděli sledovat živé vysílání z jeho zápasu proti Anaheimu na Twitteru. Bývalý klub centra Komety Tomáše Plekance totiž vyzval Kačery na souboj v hokejovém simulátoru NHL 20 na PlayStationu. Z vítězství 3:1 se nakonec radoval Montreal.

Právě sociální sítě jsou nyní místem, kde lze pravidelně sledovat sportovce, kteří ještě nedávno zápolili na televizních obrazovkách v soutěžních zápasech. Teď na Twitteru, Facebooku či Instagramu nabádají ke zvýšené opatrnosti kvůli šíření nákazy koronavirem.

Aukce vynesla 1 865 880 korun

Projekt Legenda legendám, který vychází z vize majitele a hlavního kouče Komety Libora Zábranského, dospěl do svého finiše. Založený byl s mottem pomáhat a jak se znovu ukázalo, když jde o dobrou věc, fanouškům ledního hokeje to rozhodně není lhostejné.

Do projektu se zapojilo pětatřicet týmů z českých soutěží, které odehrály na přelomu ledna a února první třetinu zápasu s podobiznou legendy svého klubu na dresu. A právě tyto dresy se posléze dražily v aukci. Vybrala se neuvěřitelná částka 1 865 880 korun. Celá hokejová veřejnost vzdala hold významným osobnostem v čele s Ivanem Hlinkou, patronem projektu. A na Nadační fond, který je zřízen na počet ikony českého hokeje, poputuje celkový výtěžek všech aukcí hraných dresů.

Kometa si za svou legendu vybrala Vlastimila Bubníka a dražba dresů z utkání s Litvínovem nakonec vynesla největší výtěžek ze všech utkání – 283 926 korun. Brněnský klub to uvedl na svých stránkách.