Češi hrají skupinu v prvním ze jmenovaných měst a turnaj zahajují duelem s Běloruskem od půl čtvrté odpoledne. „Celý rok se na tuto akci těším. Znamená pro mě strašně moc a dá se říct, že je pro mě zatím největší v kariéře,“ prohlásil Mlčák.

Sedmnáctiletý mládenec patří mezi stěžejní hráče výběru trenéra Aloise Hadamczika, jehož po návratu na reprezentační střídačku čeká vrchol sezony. „Těší mě, že jsem za národní tým odehrál dost zápasů. Určitě jsem za tento rok pocítil osobní hokejový růst. Jen mě pořád trochu mrzí, že jsme s juniorkou neudělali play-off,“ vzpomenul Mlčák na konec modrobílého celku před branami čtvrtfinále.

Reprezentační osmnáctku čeká ve Švédsku těžká mise. Bude navazovat na úspěch loňského týmu, který díky heroickému výkonu brněnského brankáře Lukáše Dostála senzačně vyřadil Kanadu a postoupil mezi čtyři nejlepší. Medaile mu ale nakonec unikla. „Nejdůležitější je dostat se do čtvrtfinále, které o všem rozhodne. Čekám ale dost těžký turnaj,“ přiznal Mlčák.

Ve skupině Hadamczikovi svěřenci vyzvou kromě Běloruska postupně také Švýcarsko, obhájce titulu Finsko a nakonec Kanadu. „Čekají nás poslední zápasy této sezony. Dám do nich všechno, co umím,“ uzavřel rodák z Přerova.