Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hokejoví Orli nakročili do play off výhrou

Znojmo, Brno – Třikrát prohrávaly, třikrát náskok Orlů dotáhly. Přesto si Benátky nad Jizerou ze Znojma odváží porážku. Hokejoví Orli zvládli první osmifinálový krok play off první ligy a zvítězili 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil po pěkné kombinaci v 68. minutě domácí obránce Petr Štrach.

12.2.2010 1

Ilustrační fotografieFoto: GetPhoto/Martin Salajka

Orli vedou v sérii hrané na tři vítězné zápasy 1:0 „Jsme rádi, že to takhle dopadlo. Doufáme, že opět vyhrajeme a do Benátek pojedeme za stavu 2:0. Tam už je jenom doklepneme,“ věřil asistent znojemského kouče Milan Kastner.

Znojmo v dramatickém zápase vedlo ještě dvě minuty před třetí sirénou, jenže benátecký Pavlů poslal zápas do prodloužení. „Myslím, že utkání mohlo klidně skončit naopak, i v základní hrací době. Samozřejmě jsme vyrovnali až při power play, ale nehráli jsme na remízu. Šli jsme za šancemi a toho si vážím,“ hodnotil zápas kouč Benátek Milan Černý.

Orli utnuli řeči o tom, že se jim letos na Benátky nedaří. V předchozích čtyřech vzájemných utkáních hned třikrát prohráli. „Ani tentokrát výkon nebyl ideální. Především v přesilovkách jsme nehráli tak jako při tréninku,“ doplnil Kastner.

Zápas začal pro Orly dobře, když se hned v úvodu utkání dokázal prosadit znojemský Přemysl Sedlák. Byla to také první a zároveň poslední branka první třetiny.

Do druhé části lépe vstoupili hosté. Ve 23. minutě se trefil benátský Milan Kopic, svou trefou tak vyrovnal stav utkání na 1:1. Orli však i nadále útočili a Jiří Beroun se krásnou trefou do šibenice postaral o vedení domácích.

Rozhodnout měla až třetí třetina, ale hosty zachránil 66 vteřin před koncem základní hrací doby Michal Pavlů, který se trefil mezi Horčičkovy betony.

Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém zazářil znojemský Petr Štrach, který v 68. minutě po ukázkové kombinaci rozhodl zápas.

Druhý zápas předkola play-off odehrají Orli již v sobotu večer, opět ve znojemské Hostan aréně. Utkání startuje opět v půl šesté večer.

Orli Znojmo – HC Benátky nad Jizerou 4:3 po prodloužení (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Muž zápasu: Petr Štrach

Orli Znojmo: Horčička (Panec) – Hořava, Morava, Protivný, Štach, Kolafa, Štrach, Lattner, David – Plášek, Haman, Svoboda, Beroun, Hradecký, Sedlák, Staněk, Meidl, Barus, Havlík, Vyletelka, Říha, Trenér: Jan Neliba

HC Benátky nad Jizerou:
Nedvídek (Stejskal) – Drábek, Kajínek, Hrach, Stříteský, Pavlů, Mrkvička, Kolmann, Tondr – Kica, Urban, Loskot, Jech, Skořepa, Bárta, Kudrna, Pabiška, Vařecha, Kopic, Kazatel, Weiss, Trenér: Milan Černý

Branky a nahrávky:
7. Sedlák (Říha, Morava), 40. Beroun (Hradecký), 54. Hořava (Haman), 68. Štrach (Staněk, Barus) – 23. Kopic (Weiss, Kazatel), 42. Bárta (Skořepa, Jech), 59. Pavlů (Urban, Bárta). Rozhodčí: Trombík – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:8, navíc Svoboda (ZNO) na 5 + do konce. Využití: 1:0. Diváci: 1447.

KATEŘINA HLADÍKOVÁ A TOMÁŠ SVOBODA

Autor: Kateřina Hladíková

12.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na degustaci pivovaru Chomout v Brně

Utkání 14. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec vs. HC Kometa Group.
19

Kometa prohrála v Třinci, hattrickem ji sestřelil Růžička

Lékaři ve středu na protest zavřou ordinace. Dusí je papírování

Jižní Morava - Dnes neordinujeme, připojujeme se ke stávce. Podobný nápis si na dveřích ordinací ve středu přečtou stovky Jihomoravanů, kteří vyrazí za svým praktickým lékařem. Doktoři protestují proti rostoucí administrativní zátěži, povinným e-receptům a snížení úhrad ministerstvem zdravotnictví. Na půl hodiny zavřou i lékárny.

Pětiletého syna otec znásilnil, potvrdil soud. Muž trvá na tom, že je nevinný

Brno, Blanensko – Svého pětiletého syna podle obžaloby znásilnil. Muže z Blanenska v květnu Krajský soud v Brně odsoudil k pěti a půl roku vězení. „Využil neznalosti a nevědomosti svého syna. V posteli se vzájemně dotýkali na svých penisech. Poté ho donutil k tomu, aby jej uspokojil rukou,” uvedl předseda senátu Michal Zámečník. Muž svou vinu popírá a odvolal se k Vrchnímu soudu v Olomouci. Ten případ vrátil k přezkoumání zpátky do Brna.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídryně Starostů a nezávislých Jany Krutákové

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Jana Krutáková je lídryní jihomoravské kandidátky hnutí Starostů a nezávislých pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 13 do 14 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.