Brněnský odchovanec Horký má za sebou dosud nejlepší sezonu. V dresu Komety odehrál během ní v základní části 47 utkání a připsal si 34 bodů za 20 branek a 14 asistencí. Byl tak nejlepším střelcem Jihomoravanů a druhým nejproduktivnějším hráčem. Ve vyřazovacích bojích přidal za 10 startů šest bodů (2+4). Pěti starty rozšířil počet reprezentačních vystoupení na deset.

Nyní je před ním nová zkušenost. "Chtěl jsem se posunout v kariéře zase o kus dál a věřím, že právě finská liga je pro můj další rozvoj tou nejlepší možnou cestou. Vybral jsem si Pelicans, protože jsem o klubu slyšel spoustu dobrých věcí. Těším se, až poznám své nové spoluhráče i celé město Lahti," řekl Horký, jenž v roce 2018 oslavil s mateřským Brnem titul extraligového šampiona.

Tomáš Marcinko (na snímku vlevo) po letech opustí Třinec.
Kometa v jiném hávu: chystá přestupovou bombu, přijde i náhrada za Čiliaka

V klubu na něho chtějí spoléhat a očekávají jeho další růst. "Jde o velkého hráče, který má přitom ale dobrý pohyb a je velmi dobrým střelcem. Jsou určité podobnosti s Jiřím Smejkalem, který tu dříve hrál. Horký však není úplně stejný power forvard jako Smejkal, protože je ještě o dost zručnější s pukem," uvedl hlavní trenér Pelicans Tommi Niemelä.