Když hodnotil utkání a používal zájmeno my, myslel ještě Plzeň, v pátečním utkání ve Vítkovicích už takto bude mluvit za Kometu. Měl radost z vítězství? „Špatně se to hodnotí, ale oba týmy bodovaly, což je dobré. Kluci mi před zápasem psali, že koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Chtěl jsem to nějak důstojně odehrát a do ničeho velkého se nepouštět," pousmál se.

HECOVÁNÍ S KÁŇOU

Přesto ho v polovině utkání tahal za dres brněnský forvard Jan Káňa poté, co Vondráček srazil k zemi Vojtěcha Němce. „Byl jsem vyloučený za nedovolené bránění. S Vojtou jsme se pak bavili, že jsme každý udělali oblouk na druhou stranu a nevěděli jsme o sobě. Bylo to nešťastné. Co se týče Kánise, s tím se vždycky takto hecujeme," tvrdil Vondráček.

V Kometě odehrál prvních osm utkání sezony, v nichž dvakrát skóroval. Do Plzně pak zamířil v říjnu a za 34 duelů si připsal pět gólů a osm asistencí. „V Plzni jsem měl dostatek prostoru. Nemůžu si vybírat, ale rozhodně jsem moc rád, že jsem zpátky v Brně a můžu tady bojovat," povídal bývalý hráč čtvrtého plzeňského útoku.

V něm nastupoval po boku Jakuba Koreise a proti Kometě se k nim připojil Petr Kodýtek. „Hrávali jsme pořád stejný hokej, co v Brně. Myslím si, že se nám dařilo. Ve třetině soupeře jsme se vždycky udrželi, ale je pravda, že branek se tolik dávat nedařilo," uvedl Vondráček. Plzeň je na devátém místě a bojuje o předkolo play-off. „Z Plzně mám jen pozitivní dojmy, Určitě ji budu sledovat. Desítku určitě udělá," dodal.