Navíc zastává i důležitou roli ve speciálních lajnách. „Určitě musí přidat. Pokud ho lidé soudí jen na základě získaných bodů, tak je to málo. Jiná věc je jeho přínos pro tým. Ono je hrozně jednoduché říct, že tomuhle hráči se daří, nebo ne. Určitě jeden gól a dvě asistence pro hráče takových kvalit, to je průšvih. Na druhou stranu pro Kometu je potřebný v určitých situacích, ve kterých je nepostradatelný,“ nabízí svůj pohled hokejový expert Milan Antoš.

Jan Hruška v extralize tuto sezonuOdehrané zápasy: 16
Body: 3
Góly: 1
Asistence: 2
Střely na branku: 30
Hodnocení účasti na ledě +/-: -1
Trestné minuty: 10
Průměrně odehraný čas: 14,18 minut
Celkový odehraný čas: 228:56 minut
Hity: 6
Zblokované střely: 6

Hruška se v posledních zápasech v hierarchii sestavy propadl do třetí lajny. Místo něj se vyšvihl Leoš Čermák, který ve čtyřiceti letech popírá proces stárnutí a mládne. „V posledních duelech hrál Leoš dobře. Momentálně oplývá výborným pohybem, vyhrává osobní souboje a hlavně jde do brány. Hodně střílí a tohle je cesta, protože jiní hráči některé situace spíš přehrávají,“ líčí asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Nicméně brněnský tým potřebuje, aby se Hruška rychle rozehrál a začal sbírat body, čímž pozvedne uvadající ofenzivu Komety. Ta se totiž spoléhá výhradně na první útočnou formaci, které velí z pozice centra Petr Holík. Jenže jen na něj se celou sezonu spoléhat nejde.

Proto se Kometa rozhlíží po zisku dalšího centra.

V minulém týdnu se spekulovalo o výměně Marka Langhamera za Libora Kašíka z Chabarovsku, přičemž posledně jmenovaný měl být obratem poslán do jiného extraligového celku za centra. „Tohle dává absolutní smysl. Slyšel jsem nějaké zákulisní informace, že se počítá s návratem Marka Čilia-ka do Komety. Pokud ta rošáda má být taková, tak je to rozumné,“ myslí si Jakub Koreis, televizní expert a bývalý hráč brněnského celku.

Jenže tahle teorie je pasé, k výměně určitě nedojde. Kašík se totiž s Chabarovskem dohodl na rozvázání smlouvy.

Nicméně se na trhu objevilo jiné žhavé zboží – Tomáš Plekanec. Ten se v Montrealu stal nechtěným hráčem, když ho kanadský celek umístil na listinu volných hráčů. Tím pádem si šestatřicetiletého centra může vybrat jakýkoli jiný celek v NHL. Jenže Plekanec se nechal slyšet, že v zámoří za jiný tým hrát nechce a kariéru dohraje v Česku.

Ihned se tak začalo spekulovat kam zamíří. Nejvážněji se jeví dvě varianty: mateřské Kladno a Kometa. Přičemž brněnský celek jeví velký zájem o zisk Plekance.