Na to je však zvyklý. Po zápasech vždy ochotně přijde mezi novináře, když je vyzván, jestli se podělí o své postřehy. Sundá přilbu, zpod které se vyvalí hříva a roztáhne svůj americký úsměv. „Můj úspěch přichází společně s týmovým, což je samozřejmě skvělé. Když se vítězí a získávají se body, tak na statistikách příliš nezáleží. Podstatné jsou výhry a úspěch mančaftu,“ sdělil s pokorou Mueller po duelu s Chomutovem.

Žádné hvězdné manýry. Naopak. Pohodový chlapík, jehož si fanoušci brněnského celku oblíbili. Po jednom zápase mu dokonce připravili choreo. Jen to ještě donedávna vázlo se správnou výslovností jeho jména. Petr nebo Pítr? Miler nebo Mjúler? „Je to Pítr Mjůler,“ objasnil rébus.

Navíc ještě lidé v Brně začali používat jeho prostřední jméno Randy. Objevuje se na zápasových soupiskách a když vstřelí gól, tak jej hlasatelé na stadionu ohlásí i s ním. „To je snad první angažmá, kde se celkem často vytahuje. Jinak jej téměř vůbec nevyužívám. Pokud to však někdo chce říkat, tak ať si to říká. Nemám s tím žádný problém,“ uvedl třicetiletý útočník.

Statistiky Muellera v extralize
Odehrané zápasy: 12
Body: 14
Góly: 8
Asistence: 6
Vítězné góly: 2
Střely na branku: 46
Hodnocení účasti na ledě +/-: +6
Trestné minuty: 12
Průměrný odehraný čas: 273,08 22:45 minut
Celkový odehraný čas: 22:45 273,08 minuty
Hity: 1
Zblokované střely: 6

Postupně si zvykl i na život na jihu Moravy. Jen prý ta doprava je na nic, proto se po městě přepravuje šalinou. „V Brně mám vše potřebné. Cítím se tu velmi dobře. Bydlím v centru a nic mi tu nechybí,“ glosoval Mueller o svém moravském bytí.

Jak je známo, tak český jazyk není pro cizince zrovna snadné sousto. Američan ale není lhostejný a snaží se něco pochytit společně se svojí rodinou. „Vždy, když máme příležitost, se pokoušíme naučit místní jazyk. Není pro nás ale lehké, naučit se česky. Slovíček zatím znám jen velmi málo. Umím takové základy, ale chci se naučit mnohem víc, aby lidé viděli, že se učím, protože žiji ve vaší zemi,“ řekl rodák z Bloomingtonu. Pátého největšího města v americkém státě Minnesota.

Anglicky se přitom v Brně domluví bez problémů. „Důležité je, že bydlím ve městě. Tam mi lidé rozumí, umí anglicky,“ podotkl s tím, že si rád vyrazí s rodinou do restaurace nebo obchodů.

Krom jazyka se zajímají s rodinou i o dění v České republice a Brně. „Jasně, snažíme se úspěšně zapadnout do místní společnosti. Nechceme od ní být odloučeni, právě naopak. Chápeme, jak je třeba brněnská historie důležitá pro místní,“ potvrdil Mueller.

Do života v Brně se již etabloval i jeho syn, jenž podobně jako otec brouzdá ledové plochy v dresu Komety se svými vrstevníky. „Do hokeje je ohromně zapálený, stejně jako já, za což jsem rád. Má v týmu kamarády. Celkově jsme si ve městě našli hodně přátel. Jak jsem již říkal, snažíme se být mezi lidmi,“ dodal Mueller.