V úterý od půl šesté večer se nejmladšímu z klanu Zohornových naskytne další příležitost na prolomení střelecké mizérie. Zaujme volné místo po Karlu Pláškovi mladším, který si plní reprezentační povinnosti, v lajně s Martinem Eratem a Tomášem Plekancem.
Lepší dvorní nahrávače si může těžko přát. „Moc se těším, protože šance zahrát si s takovými hráči se nenaskytne jen tak. Jsem vděčný za příležitost a doufám, že ji chytnu za pačesy,“ uvedl brněnský forvard Zohorna.

Naváže tak na úspěšnou souhru z minulé sezony s Eratem. „Hrál s Martinem už loni ještě společně s Honzou Hruškou. Zvládli těžké zápasy v play-off. Věřím, že Radimovi posun k Eratovi a Plekancovi pomůže a dá konečně gól,“ sdělil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

V aktuálním ročníku zapsal dvaadvacetiletý útočník pětadvacet duelů v extralize, ve kterých nahrál na pět branek. Gól nevstřelil. „Letošní sezona pro mě není zatím povedená, proto doufám, že se v lajně s Eratem a Plekancem probudím a začne mi to tam padat,“ řekl Zohorna.


V nedávné době výkony pozvedl. Dařilo se mu zejména ve formaci s Hruškou a Alexandrem Malletem. „Radim hodně zvedl naši lajnu, ve které jsme hráli. Odehrál super zápasy,“ líčil Hruška, který tak v Chomutově bude postrádat oblíbeného kumpána na levém křídle.


Radim Zohorna v této sezoně extraligy:
Odehrané zápasy: 25
Body: 5
Góly: 0
Asistence: 5
Střely na branku: 21
Hodnocení účasti na ledě +/-: +2
Trestné minuty: 10
Průměrně odehraný čas: 10:22 minut
Celkový odehraný čas: 259:22 minut
Hity: 7
Zblokované střely: 10

Na ledě posledního celku tabulky se očekává výhra obhájce Masarykova poháru. „Vůbec se nedíváme na to, že se Chomutovu nedaří. Věřím, že jsme natolik chytří, abychom věděli, nakolik je soutěž vyrovnaná. Stačí si na chvíli ulevit nebo soupeře podcenit a hned je zle,“ varoval Pokorný.

Půjde už o třetí vzájemné měření sil Komety s Piráty v této sezoně. „První zápas u nich byl složitý, vyhráli jsme 4:2 až díky využitým přesilovkám v závěru. Doma jsme sice dominovali, ale nadřeli jsme se na góly a zvítězili jen 3:1,“ zavzpomínal asistent kouče Pokorný.

V nebývale vyrovnané tabulce se Brno drží na páté příčce. Na desátý Litvínov má náskok pouhé čtyři body. „V extralize může porazit každý každého, takže musíme hrát naplno, abychom vyhráli,“ uvědomoval si Zohorna.

Směrem vzhůru mužstvo tlačí přítomnost Erata. „Stačily dva zápasy, kde to vypadalo, že neměl žádnou pauzu. Na tým má jeho návrat pozitivní vliv. Ve Zlíně šla vidět obrovská koncentrace od všech hráčů. Musíme hrát kvalitně šedesát minut a vyvarovat se hluchých pasáží,“ pravil Pokorný. Brnu v Chomutově nepomůže zraněný Michal Barinka, kterého nahradí jako sedmý bek mladík Radek Kučeřík. Jinak je kádr Komety kompletní.