Vybíral s rozumem. Hra ve finské SM-Liize je založená především na aktivním bruslení. Tento aspekt Zohornu zdobil i v extraligovém play-off a výrazně přispěl k obhajobě titulu. „Finská liga je kvalitní a rychlá. Na tuto stránku jsem se díval. Myslím si, že mám na ledě dobrý pohyb. V české extralize se hodně brání, jsem zvědavý, jak to bude ve Finsku. Tempo hry mně nemusí dělat nějaký problém,“ věří nejlepší střelec vyřazovacích bojů s osmi góly.

PRVNÍ VOLBA

Křídelní útočník neváhal. Z dostupných nabídek bral ihned Lahti. „Šlo o první nabídku. Když jsem před dvěma lety přemýšlel, kde můžu v zahraničí hrát, lákala mě finská a švédská soutěž kvůli tomu pohybu. Na jiné možnosti jsem ani nekoukal. Když se mně naskytlo Finsko, ostatní šlo stranou,“ hlásí Zohorna.

Minulou sezonu hrál v Lahti i bývalý bek Znojma Libor Šulák. Pelikáni postoupili do předkola play-off, kde nestačili na SaiPu 1:2 na zápasy.

Zato bývalý klub Zohornova spoluhráče z Komety Jana Hrušky vybojoval finský titul. Do země tisíců jezer vyrazil Hruška před rokem a zakotvil v Kärpätu Oulu. „Bavili jsme se a říkal mi, že je ve Finsku hokej nahoru dolů. Málo se střílí. Jde o jiný styl než v české extralize,“ podotýká rodák z Havlíčkova Brodu.

S Kometou Zohorna na dlouho spojil svou kariéru, nyní jí bude přát na dálku. „Strávil jsem tady osm let, Brno znám moc dobře. Osm let bylo můj druhý domov a určitě s kluky zůstaneme v sezoně ve spojení,“ dodává hráč, jenž s brněnským klubem od jeho návratu do extraligy v roce 2009 získal dva tituly, dvě stříbrné a bronzovou medaili.