Profesionální hokejisté jsou zvyklí na pozdější časy, nyní musí například zvážit jídelníček. „Před zápasem míváme společnou snídani, ale nevím, jak to bývá s tak brzkým začátkem. Uvidíme, jak se to vymyslí v kabině, jestli bude vydatná snídaně před zápasem, nebo si dá každý doma nějaký vydatný oběd,“ řekl Nahodil.

Devětadvacetiletý forvard dodržuje stejně jako většina sportovců optimální dobu, kdy jíst před utkáním. „Jím tři hodiny před utkáním a pak nějaký banán při utkání, aby měl člověk nějakou energii,“ povídal třebíčský odchovanec Nahodil.

I přesto, že Brňané vynechají rozbruslení, neberou brzký začátek jako problém. „Utkání je zase atraktivní pro malé děti, přijde jich hodně. Je to super, tyto zápasy jsou také potřeba,“ uvedla letní posila Nahodil, který při čtvrteční výhře 3:2 v prodloužení proti Kuopiu dal v Kometě první gól.

Pohár v pivovaru
Hokejová Kometa opět pořádá autogramiádu a křest dresů na nadcházející sezonu v pivovaru Starobrno. Po utkání se Stavangerem v Lize mistrů se hráči přesunou na Mendlovo náměstí. Den Starobrna v sobotu ozdobí svou návštěvou zhruba mezi půl šestou až šestou večer. Kromě toho, že pivem pokřtí nový dres, ukážou i Pohár T. G. Masaryka pro vítěze extraligy. Vstupné na místě je 159 korun.

Sestava úřadujícího mistra se už krystalizuje. Třeba Nahodil se usadil na místě Martina Nečase, kterého čeká kemp s Carolinou, ve třetím útoku po boku Alexandra Malleta a Hynka Zohorny. „Jsem z kluků úplně nadšený. Zohy je letec, Alex vybojuje spoustu puků. Moc si ale anglicky nepokecáme, protože se Zohym neumíme skoro ani žblecht. Když přijdeme z ledu v tom laktátu, anglická slovíčka hrozně chybí. Ale nějakými posunky si rozumíme. Alex je fakt chápavý. Už umí třeba slovíčko pivo a nějaká taková slova,“ usmíval se Nahodil.

Dřívější začátek duelu je naplánovaný i kvůli Dni Starobrna. V brněnském pivovaru následuje autogramiáda a křest nových dresů Komety. Kanadský bijec si tedy může česky objednat pivo. „Do pivovaru jdeme na autogramiádu, aby si někdo nemyslel, že jdeme slavit,“ krotil vtípky Pokorný.

Kometa si může v případě výhry nad Stavangerem a porážky Kuopia v Malmö, i třeba s jedním bodem, zajistit postup ze skupiny B dvě utkání před jejím koncem. „Nyní ale sledujeme kvalitu výkonů a nedíváme se, jak jsme daleko nebo blízko,“ tvrdil Pokorný.

Pro Brňany jde o generálku na páteční start extraligy doma proti Třinci. Stavanger zase usiluje o první bod v Lize mistrů. „Musíme hrát celých šedesát minut a nepolevovat v intenzitě,“ dodal norský kouč Pal Gulbrandsen na webu Ligy mistrů a narážel na utkání z minulého týdne, které Stavanger doma proti Kometě prohrál 1:2.