Po ukončení angažmá ve finském Kärpätu Oulu do utkání 42. kola extraligy, které začíná v půl šesté večer, zasáhne forvard Jan Hruška i posila z Pardubic Alexandre Mallet. „Chceme se dostat z co nejvyššího místa do play-off. Pak počkáme na uzdravení kluků a myslím si, že můžeme navázat na období, kdy jsem odcházel. To si dobře pamatuju," usmál se Hruška.

Čtěte také: Kanadský útočník Mallet se dohodl na smlouvě s Kometou Brno

Naposledy jedenatřicetiletý centr přispěl 30. října minulého roku k vítězné přestřelce 8:5 doma proti Plzni. Po sedmnácti kolech Kometa vyhrála třináct utkání, prohrála čtyři a z toho tři až v nastaveném čase. Vyhřívala se na prvním místě tabulky s dvoubodovým náskokem před Třincem. Z dalších deseti zápasů poté Brňané sedm prohráli. „Bylo by příjemné být šťastný žolík. Ale je těžké si to takto dopředu říct," prohlásil Hruška.

Nyní Kometa okupuje čtvrté místo tabulky s tříbodovým náskokem na sedmou příčku znamenající pouze předkolo play-off a v neděli po výhře 4:3 v prodloužení v Hradci Králové utnula sérii tří proher. „Tehdy jsme byli na vítězné vlně a potom do každého zápasu jdete s tím, že se v podstatě nemůže nic stát. Možná to zní hloupě, ale je to tak. Potom se zraní Martin Erat, přijde první prohra, druhá. A najednou to máte v hlavě. Čtvrté místo je pořád suprové. Do konce základní části zbývá deset zápasů, kdy můžeme pozici vylepšit," uvedl brněnský rodák, jenž letos v Brně nasbíral za sedmnáct duelů čtyři góly a pět asistencí.

Na tréninku se proháněl v útoku s Markem Kvapilem a Hynkem Zohornou. Před odchodem nastupoval také s Kvapilem, ale po boku Martina Erata, který léčí zlomeninu ruky. „Máme hodně zraněných, takže je to vzpruha. Navíc s Honzou bude kádr zase o něco kvalitnější. Dostane patřičný prostor," řekl asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

S kolegy už nasadí i Malleta, který se v Brně dohodl na smlouvě. „Je kvalitní bruslař, a když hrál proti nám, naši beci mi říkali, že je dost nepříjemný. Chceme, aby měl dobrý pohyb a byl takto nepříjemný i pro soupeře," sdělil Pokorný.

Kometa počítá s Malletem do čtvrté formace. „Jsem hodně energický hráč. Rád napadám soupeřovu rozehrávku, nebojím se osobních soubojů. Nechci být ale jen za rváče, chci ukázat, jak umím hrát hokej," povídal Mallet pro web Komety.

Čtěte také: Šachy ve středním pásmu mi moc neseděly, říká Hruška po angažmá v Oulu

Důrazný Kanaďan
ALEXANDRE MALLET
Věk: 24 let
Místo narození: Amqui, Québec, Kanada
Výška: 185 centimetrů
Váha: 93 kilogramů
Pozice: pravé křídlo/centr
Držení hole: pravá
NHL Draft: rok 2012, 57. místo, druhé kolo, Vancouver Canucks