Před nejdůležitější částí ročníku mají fazonu jako málokdo v české nejvyšší soutěži. „Forma graduje. Pomalu si všechno sedá. Poslední výkony byly docela vyrovnané a podpořené gólmany. Od toho se vše odvíjí. Sice máme pár hráčů mimo, ale nepřemýšlíme nad tím. Jedeme dál a naopak se naskýtá šance pro někoho jiného, kdo se může ukázat,“ upozornil brněnský obránce Zbyněk Michálek.

Kometa a rivalové

Duely proti Škodě Plzeň:
16. 9. Kometa – Plzeň 3:2
30. 10. Plzeň – Kometa 2:4
21. 12. Kometa – Plzeň 3:2
1. 2. Plzeň – Kometa 5:2'
Duely proti Hradci Králové:
5. 10. HK – Kometa 4:2
18. 11. HK – Kometa 6:3
6. 1. Kometa – HK 4:5 sn.
19. 2. Kometa – HK 0:3

Šestý úspěšný zářez v řadě si mohou připsat dnes, kdy od šesti hodin večer hrají na ledě regionálního rivala Zlína.

Dlouhodobou sezonu uzavřou úřadující šampioni na páté pozici tabulky bez ohledu na výsledek dnešní partie. I proto modrobílí nechají odpočívat doléčujícího se amerického snajpra Petera Muellera, lehce zraněného Michala Barinku a dalšího zadáka Tomáše Malce. Prostor naopak dostane mládenec Dalimil Mikyska. „Jinak pojedeme v kompletním složení. Jde o extraligový zápas, derby, které je hodně sledované. Vyžadujeme od hráčů stoprocentní přístup, aby ten zápas byl z naší strany kvalitně odehraný,“ podotkl asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Brněnští fanoušci kromě moravského souboje upřou pozornost také na dvě další souběžná derby. Na západočeské mezi Plzní a Karlovými Vary a východočeské v režii Pardubic a Hradce Králové. Právě ty určí, kdo se pokusí vládce posledních dvou ročníků extraligy v play-off zastavit.

S Plzní si Kometa střihne reprízu loňského semifinále v případě, že Západočeši prohrají v normální hrací době a Hradec zdolá Pardubice za tři body. V každém jiném případě se brněnští hokejisté znovu po dvou letech v play-off střetnou s Hradcem Králové. „Nemám nikoho, koho bych upřednostňoval. Jestli chceme vyhrát titul, musíme porazit každého,“ pravil odhodlaně forvard Martin Zaťovič.

Optikou vzájemných zápasů v základní části se jeví jako přijatelnější soupeř Plzeň. Indiány Kometa porazila ve třech ze čtyř soubojů, naopak s Hradcem vytěžila ze čtyř partií jediný bod za prohru v samostatných nájezdech. „Těžko říct, kdo je pro Kometu potenciálně největší hrozba. Brno v základní části a play-off je jiné mužstvo. Ve vyřazovací části vždy zapne na vyšší obrátky. Nejnepříjemnější se jeví pro Kometu asi Liberec,“ zamyslel se Koreis. Na Bílé tygry mohou svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského narazit nejdřív v semifinále.

Zatímco Kometa v posledním utkání základní části může poladit detaily před play-off, které začne v pondělí 18. března na ledě Hradce, nebo Plzně, Berany čeká možná existenční utkání.

Stále nad nimi visí hrozba pádu do play-out. Z deváté pozice je hodlá sesadit Sparta a Litvínov. K definitivní jistotě předkola potřebuje Zlín bod.

Pokud ovšem dnes svěřenci trenéra Roberta Svobody padnou v základní hrací době a Sparta jakkoliv a Litvínov v šedesáti minutách vyhrají, čeká je pouze play-out. „Jde o nejdůležitější utkání sezony. Víme, že Kometa má dost výher za sebou. Určitě nás nečeká nic jednoduchého. Mám tyhle vyhrocené bitvy rád,“ pronesl zlínský útočník Antonín Honejsek.