Pokud se zástupci hráčů nedomluví s vedením soutěže na novém kontraktu – což se teď jeví velmi nepravděpodobně – v zámoří vyhlásí výluku.

Hvězdy pak mohou nastupovat v jiných ligách. A hlavně Kladno v čele s majitelem Jaromírem Jágrem může v extraligovém kádru vítat slavné odchovance. Kromě něj přichází v úvahu například Plekanec, Židlický, Tlustý či Tomáš Kaberle. „Záleží, zda bychom měli peníze na jejich pojištění," uvedl sportovní manažer Rytířů Martin Vejvoda.

Brněnským hokejistům tak ve druhém kole mohou přibýt neočekávaní soupeři. „Jágr na ledě je pro fanoušky samozřejmě velká nádhera, pro trenéra soupeře moc ideální není. Zatím se tím však nezaobíráme," zdůraznil brněnský kouč Zdeněk Venera, který chystá tým na zítřejší duel v Chomutově.

Brněnští fandové už odhadují, kteří hráči z NHL navléknou modrobílý dres. Pokud skutečně dojde k výluce, s velkými změnami v Kometě nepočítají. „O nějakých hráčích jednáme. Ale kmenového máme pouze Tomáše Vincoura z Dallasu, který má dvoucestnou smlouvu a zůstane v Americe," sdělil sportovní manažer Pavel Zubíček.

V úvahu připadá také Martin Havlát či Petr Sýkora, na něž ovšem v extralize mají právo jiné kluby. „Počkáme až na sobotní situaci, potom se rozhodneme podle situace," dodal Zubíček.

Venera bude mít zájem o zařazení hokejistů z NHL do týmu jen v případě, že by jejich angažmá v domácí extralize měla trvat delší dobu. „Pokud by mělo jít pouze o dva týdny, tak jen rozhasíte tým. Po odchodu hráčů NHL bychom mužstvo museli skládat znova," vysvětlil Venera svůj postoj.