HRADEC PŘITVRDIL. Východočeši první utkání prohráli 0:2, ve čtvrtek při výhře 3:0 oplatili Brňanům jejich agilnost. Chodili důrazně do branky a byli agresivní.

Stejný recept určitě zkusí i v Brně. „Důraz na hráče Komety platí. Když mohou hrát do těla oni, my taky. V prvním utkání jsme nedohrávali souboje a nedobruslovali situace. Pak jsme však začali hrát play-off hokej,“ hlásí čtyřicetiletý útočník Mountfieldu Jaroslav Bednář.

Srovnání soupeřů
KOMETA BRNO
Play-off:
Počet přesilovek – 24, góly – 3, využití – 12,5 % (5. místo mezi týmy v play-off)
Série:
Počet přesilovek – 7, góly – 0, využití – 0 %

HRADEC KRÁLOVÉ
Play-off:
Počet přesilovek – 39, góly – 9, využití – 23,08 % (4.)
Série:
Počet přesilovek – 8, góly – 2, využití – 25 %

ZBYTEČNÁ VYLOUČENÍ. Základ je disciplína. Brňané nabídli ve druhém duelu Hradci Králové sedm přesilovek, z toho jednu pět na tři trvající minutu. Mountfield dvěma góly za 65 sekund pak rozhodl utkání.

V play-off má solidní využití přes 23 procent. „Hradec se v přesilovkách dostává do tempa, hraje dobře. Je to pro nás obrovské poučení. Nešlo o fauly, kdy musíte zatáhnout za záchrannou brzdu a hrozí gól,“ upozorňuje asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

FAKTOR BEDNÁŘ. V početních převahách se obzvlášť vyžívá Bednář. Ve druhém utkání mu seděla spolupráce s Romanem Kukumbergem. „Musíme si na něj dávat pozor, daří se mu a má přehled ve hře. Nemůže dostat moc prostoru, je silný, vyrovnaný,“ apeluje brněnský kapitán Leoš Čermák.

PŘESILOVKOVÝ STEREOTYP. Naopak Kometa zatím ze sedmi přesilovek v sérii žádnou nevyužila a doma by měla zapracovat na zlepšení. „Ve druhém zápase byl Hradec úplně někde jinde, hlavně přesilovka Komety je stereotypní. Všechno jde přes Martina Erata, jak si ho pohlídají, už je to neúčinné. Chce to víc variant,“ nabádá bývalý útočník Komety Milan Kokš.

HÁJENÍ PEVNOSTI. Kometa od roku 2013, kdy Hradec Králové koupil extraligovou licenci, Mountfield doma ve všech osmi duelech porazila v základní hrací době. Teď chce sérii prodloužit na číslo deset. „I v Litvínově jsme dvakrát prohráli a v play-off jsme tam urvali oba zápasy. Nevidím důvod, proč nevyhrát i v Brně. Play-off je úplně jiný hokej. Chceme si aspoň jeden zápas odvézt,“ burcuje Bednář.

STOICKÝ RYBÁR. Brankář Mountfieldu Patrik Rybár působí jak řecký antický ideál vyrovnanosti a klidu. Nedělá zbytečné pohyby a kryje střely Brňanů. „Musíme mu to ztížit – chodit víc do brány a clonit. Třeba já ho ještě moc nevyzkoušel,“ usmívá se trpce útočník Komety Martin Zaťovič.