„Je to strašně krásný návrat, těšil jsem se na to všechno. Jsem rád, že jsem doma, kde jsem vyrůstal. Znám tady hodně moc lidí, mám tu rodinu, spoustu kamarádů," pravil ve videu pro klubový web brněnský rodák, který v červnu oslaví dvaadvacáté narozeniny.

Konečný se přes Žďár nad Sázavou dostal do Sparty, kde v posledních dvou letech pravidelně nastupoval v základní sestavě. V uplynulém ročníku nasbíral v základní části jedenáct bodů v pětačtyřiceti duelech, v play-off v dalších deseti zápasech nebodoval.

Hynek Zohorna se vrací do Komety po šesti letech.
Kometa revival? Do Brna se vrací staří i mladí známí, řeší se brankářský rébus

Za Spartu stačil v extralize dospělých odehrát 133 zápasů. „Dá se říct, že už nejsem vyjukaný zajíc. První zápasy v extralize byl člověk samozřejmě nervóznější. I teď jsem při zápasech trochu nervózní, ale už to není jako na začátku," podotkl centr v roce 2020 draftovaný do NHL v sedmém kole Buffalem Sabres.

Za Kometu naposledy nastoupil na jaře roku 2017 v mladším dorostu. „Vzpomínám si, že to bylo na mistrovství republiky v Hradci Králové," podotkl syn známého druholigového trenéra Michala Konečného.

Mladý odchovanec Komety je druhou potvrzenou posilou brněnského klubu v nové sezoně po Michalu Gulašim.