V základní části nepatřil mezi největší opory ostravského celku, na pár utkání byl dokonce poslán na výpomoc prvoligové Třebíči. Jenže šestý duel čtvrtfinálové série jej zastihl v parádní formě. „Zápas se mi bodově povedl, ale celý tým hrál fantasticky a obětavě,“ podotkl skromně dvaatřicetiletý hokejista.

Ten svými bodovými zápisy orámoval druhou přestávku. Nejprve čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny přihrával na druhý vítkovický gól Robertsu Bukartsovi, po návratu na led mu stačily necelé dvě minuty, aby svým gólem dokonal obrat. „Vyrovnání do šatny nás nakoplo, Kometa totiž ve druhé třetině měla navrch. Řekli jsme si pak, že to prostě zlomíme,“ popsal Stehlík.

Člen třetí obranné formace už pak jen ze střídačky sledoval přesilovkovou trefu Petera Muellera, která na konci prvního prodloužení rozsekla zápas i celou sérii a poslala Vítkovice do semifinále. „Série byla těžká, každý zápas byl o jednom gólu. Ale s tím jsme počítali, je to euforie, že jsme postoupili,“ radoval se bývalý hráč znojemských Orlů, Chomutova nebo Kadaně.

Dominik Furch si i v šestém utkání čtvrtfinálové série udržel úspěšnost zákroků nad devadesát procent.
Konec se ctí, ale bez úspěchu. Chci dál s Kometou bojovat o trofeje, hlásí Furch

Rozhodující gól znamenal vůbec první využitou přesilovku Vítkovic v celé sérii, Kometa do té doby všechna oslabení zvládala s bravurou. V klíčový moment ji však popravila dlouholetá brněnská opora Mueller. „Většinou to tak bývá. Peter je velice kvalitní hráč, rozený střelec. Je mu asi jedno, proti komu hraje, vystřelil a trefil to parádně,“ chválil Stehlík.

Vítkovice tak po dvanácti letech proklouzly do semifinále a mohou dál živit naději na zisk trofeje. „Postup byl náš cíl, za kterým jsme šli. Věřili jsme si, že to dokážeme, protože víme, že tým sílu má. Začíná nám další práce, musíme se připravovat na další sérii,“ burcoval.

Brněnští hokejisté (v bílém) padli v šestém utkání s Vítkovicemi 3:4 po prodloužení a sezona pro ně končí.
FOTO: Kat Mueller sťal Kometu i potřetí, Brnu po krutém prodloužení končí sezona