Třináctku draftu Zbořila opravňuje k optimismu i to, jaký dostával prostor již během přípravného kempu. Ve třetí obranné dvojici strávil většinu času z prvního týdne po boku Kevana Millera, v pondělí pak byl jeho parťákem stejně starý Jack Ahcan.

"Tohle je pro mě opravdu důležité. Tento rok bych mohl udělat ten důležitý krok směrem vzhůru," věřil Zbořil. "Soustředím se naplno na každý trénink a opravdu dřu, abych dostal šanci a pak se v sestavě také udržel. Uvidíme, kam mě to dostane. O něco více věřím v sebe sama, když vím, že bych mohl týmu pomoct," doplnil Zbořil.

Právě posílené sebevědomí může v jeho případě sehrát velmi důležitou roli. "Věřím si a vím, co na ledě dokážu. Věřím, že umím dostatečně dobře bruslit, abych byl tam, kde mám být. Dobré bruslení beru jako svou přednost. Ale myslím, že už obstojím lépe i v soubojích o puky v rozích hřiště. V tom jsem se zlepšil nejvíc," uvedl Zbořil.

Miller je jedním z těch, kdo si dalšího skoku v jeho hokejovém vývoji dobře všiml. Potvrdil tak vedle jiného vyjádření kouče farmářského týmu Providence Bruins. Jay Leach totiž Zbořila za minulou sezonu označil za svého nejlepšího obránce z hráčů mimo první tým. Brněnský rodák si během ní připsal v 58 duelech AHL 19 bodů za tři góly a 16 asistencí.

"Jake je skvělým hráčem, velmi dobře dokáže číst dění na ledě. Výborně bruslí a umí tvořit. Myslím, že tohle je už druhý nebo třetí kemp po sobě, kdy nás dali dohromady. Myslím, že od první chvíle udělal velké pokroky. Umí se soustředit na detaily, což je něco, co dříve až tak nedělal. Poučil se, dospěl a já si opravdu užívám, když vedle něho mohu hrát," ocenil Miller.

Zbořil načal tuto sezonu v extralize v mateřské Kometě, za níž stačil odehrát osmnáct zápasů, v nichž zaznamenal osm bodů za gól a sedm asistencí. Poslední zápas za Brno odehrál 13. prosince, kdy Kometa na domácím ledě podlehla Třinci 1:3.