1/7

close Marek Čiliak dal Brnu znovu sbohem. info Zdroj: Deník/Karel Sopr zoom_in Marek Čiliak dal Brnu znovu sbohem.

MAREK ČILIAK. „Volal mi Libor Zábranský a říkal pojď domů, ty sem patříš. Neváhal jsem," líčil loni na konci ledna okolnosti svého nečekaného návratu do Komety slovenský brankářský fantom, který Brnu v letech 2017 a 2018 vychytal vysněné tituly. Laso z Komety přišlo v situaci, kdy tehdy jedenatřicetiletý Čiliak po nevydařeném angažmá v Českých Budějovicích lavíroval i ve slovenské extralize v dresu Popradu.

V Brně pookřál a sezonu dochytal jako jednička. V té uplynulé se ze začátku pravidelně střídal s Dominikem Furchem, ovšem brzdilo ho jak zranění, tak onemocnění. I proto postupem času vypadl z formy, zatímco Furch se rozchytal do špičkové fazóny.

Výsledkem bylo, že od půlky ledna odchytal jen tři duely a v klubu pro něj naráz nezbylo místo. To je překvapivá informace, protože se mělo za to, že Čiliak ve svém osudovém městě zůstane a postupně přejde do trenérské pozice. Nyní si hledá angažmá a najít novou hokejovou adresu v nejvyšší soutěži bude mít po nevydařeném ročníku a ve třiatřiceti letech složité.

Pohled Jaromíra Meixnera: „Překvapilo mě, že odchází, nedokážu posoudit důvody, nejsem vevnitř, ale nevím, proč nemohl být ve dvojce s Furchem a musí odejít. Dost dobře jeho odchodu a příchodu Štěpána Lukeše nerozumím, ale zřejmě to má nějaký důvod."

loading
arrow_left Předchozí
1/7
Další arrow_right