Jenže to brněnskému celku nestačí. Chce víc. Zlatý hattrick. V základní části si hráči úřadujícího mistra potrénovali, ustrážili si pozici v šestce a postupně ladili optimální formu. „Nechci to zakřiknout. Každý se snaží načasovat nejlepší výkonnost do play-off. Závěr dlouhodobé části se nám vydařil, za což jsme rádi, ale je třeba si to přenést do bojů proti Hradci Králové,“ sdělil útočník Komety Jan Hruška.

Ten si pamatuje semifinálovou sérii s Mountfieldem ze sezony 2016/2017. Brňané tehdy svého soka udolali 4:2 na zápasy, ale na postup se nadřeli. Hradec je totiž nepříjemný protivník. „Všechno děláme neustále stejně. Soustředíme se jen na sebe. Cesta je nastavená jasně. Jedeme v zajetých kolejích a víme, co čekat jeden od druhého,“ řekl Hruška.

První zápas čtvrtfinále 2018/2019 mezi Hradcem a Brnem je na programu už v pondělí od pěti hodin odpoledne. Rozhodovat budou i ty nejmenší detaily. Mountfield v základní části zdolal Kometu ve všech čtyřech vzájemných duelech. Jenže. „Brno je ve vyřazovací části úplně jiné mužstvo. Jak začne play-off, přepne na vyšší obrátky,“ poznamenal hokejový expert Jakub Koreis. Trend v dominanci se může snadno obrátit ve prospěch Komety.

Kometa vs. Hradec KrálovéZdroj: Redakce

Ta se musí vypořádat s nepříjemným herním stylem. Hradečtí se budou spoléhat na důraz v brankovišti, kde se o neplechu stará Radek Smoleňák. „Hru má postavenou na tom, že si stoupne před gólmana a doráží odražené kotouče. Musíme ho mít na hokejku a vůbec ho nenechat hrát v prostoru před brankou,“ líčil brněnský zadák Michal Barinka.

Jeden z rozhodujících faktorů bude aktuální forma. Tu má lepší brněnský tým, který z posledních šesti utkání v základní části zvítězil v pěti případech. Zatímco Hradec ze stejného počtu zápasů hned pětkrát prohrál. Jinak jde ale o dva vyrovnané soupeře, což dokazuje vzájemné porovnání statistik.

Za zmínku stojí úspěšnost početních výhod. Dle předpokladů lze očekávat vypjaté souboje, tudíž o přesilovky patrně nebude nouze. V těch je výrazně lepší Kometa s úspěšností 19,17 procenta, což je čtvrté nejlepší číslo v extralize. Naopak Mountfield disponuje pouze 14,86 procenty využití oslabení soupeře. Markantní rozdíl je i v počtu zblokovaných střel. Brňané jsou obětavější.

Svým tělem zastavili puk směřující na branku v 637 případech. Lepší v tomhle ohledu jsou pouze Vítkovice. Ty zblokovaly o sedmnáct pokusů víc. Naopak hradečtí zastoupili gólmana pouze 419krát.