Jak se teď poslouchá chvála po základní části, kterou jste částečně strávil na hostování v Pardubicích a příliš se vám nedařilo?
Víc se soustředím. Hraje se mi dobře s Alexem a Martinem. Všichni tři dobře bruslíme, takže je to o něco jednodušší. Cpeme se do brány. Když v tom budeme pokračovat, zase nám tam něco padne (hráči ze čtvrté formace nastříleli v play-off dohromady už sedm gólů – pozn. red.).

Váš útok je zajímavě složený, jste překvapený, jak dohromady šlapete?
Trošku jo. Je neobvyklé, že jsme tři praváci a můžeme spolu takto hrát, ale sedli jsme si.

Vypadá to, že vám jdou dobře nohy a když jste na ledě, soupeř se utahá víc než vy…
Snažíme se hlavně vždy roztáhnout hru a počkat na třetího hráče, který to podpoří. Je dobré, že o sobě víme. Hrajeme jednoduše a cpeme se do brány. V útočném pásmu pak vždy chceme, aby třetí útočník, co není v rohu, byl na vrcholu kruhu a hledal si pozici. Dva hráči jdou do brány a třetí to zajišťuje. Máme i hodně sil dozadu. Zatím se necítím nějak unavený. Neztrácíme moc puků, takže návratů do obrany je méně. Proto to vypadá jednodušší.

CITÁT:„Hynek Zohorna krásně bruslí, puk ovládá. Je to u něj o pohybu. Když se hýbe, je ho vždy plný led. Teď patří k nejlepším hráčům Brna a je motor čtvrté lajny." - televizní expert David Pospíšil

Chodíte i na oslabení, což nebývalo zvykem. Užíváte si důvěru trenérů?
Jsem za to rád. Vím, co v oslabení mám hrát. Nevadí mi, když spadnu do střely. Snažím se vše zblokovat.

Sledujete netrpělivě situaci Martina Nečase, který může tým opustit kvůli mistrovství světa osmnáctiletých a rozpadne se vám tak sehraný útok?
Myslím spíš na sérii. Každopádně když svaz zavelí, asi musí jet. Samozřejmě chci, aby tady zůstal, ale to všichni.

Jde vám angličtina, nebo se s Alexandre Malletem domlouvá spíš Martin Nečas?
V angličtině jsem začátečník. Možná bude jednodušší, když se naučí Alex česky, než já anglicky (směje se). Několik kluků z týmu bylo v Kanadě a Americe. Navíc Alex ví, co má hrát.

Je klidnější než v Pardubicích?
V útoku jsme si spolu v Pardubicích nezahráli. Je pravda, že se chtěl víc rvát, teď se trochu uklidnil. Když je ale příležitost, porve se, nebojí se toho. Je to dobrý kluk. (usmál se)