„Dvě třetiny byli hosté lepší a líp bruslili," uvědomoval si brněnský asistent trenéra Karel Beran. I přes prohru zůstal jeho tým po čtyřiadvacátém kole čtvrtý.

První dvě branky vstřelila Boleslav ve vlastním oslabení. „To se nestává často. Měli jsme štěstí," uznal útočník Martin Látal, který vsítil první a třetí boleslavský gól.

Štěstí přálo Bruslařskému klubu i na druhém konci kluziště. Hned třikrát totiž Brňané napálili tyčku. Asi nejvíc je mrzela spálená šance Vojtěcha Němce, který měl na konci druhé třetiny blízko ke srovnání na 1:1, z metru ale trefil jen konstrukci boleslavské branky. „Pravděpodobně rozhodující moment," řekl Beran.

Podle útočníka Martina Dočekala ale nastřelené tyčky o výsledku duelu nerozhodly. „Štěstí jsme sice neměli, přesto góly musíme dávat. Naopak jsme dostali špatné góly z nedůslednosti. Zdvojujeme hráče a necháme si dalšího volného před brankou. To se nesmí stávat," upozornil člen čtvrté brněnské formace.

Až po třetí brance hostů v úvodu poslední dvacetiminutovky předváděla Kometa hokej, na který si její fanoušci v posledních týdnech zvykli. „Začátek jsme prospali, nehráli jsme vůbec dobře. To nás stálo body. Kdybychom hráli celý zápas jako ve třetí třetině, bude výsledek jiný," litoval Dočekal.

V poslední desetiminutovce přitom měl modrobílý tým šancí dost. Puk však jako magnet přitahoval brankář Martin Růžička, který naskočil do prvního utkání v extraligové sezoně. „Nikoho nevyzdvihuji, ale musím uznat, že Růžička po dlouhé době mimo branku podal kvalitní výkon," chválil boleslavský asistent trenéra Marian Jelínek.

Jeho tým vyhrál už počtvrté za sebou. „U nás Brno načalo jízdu, kterou teď mělo. Tak jsme ji chtěli zastavit, což se nám povedlo," radoval se.

Další duel čeká Kometu v neděli, doma hostí od pěti hodin odpoledne Hradec Králové.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 51. L. Čermák (Honejsek), 60. Kempný (Ton, J. Hruška) - 28. M. Látal (Robar, M. Hruška), 42. Robar (Mikulík), 42. M. Látal (Pacovský, Musil). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 7056.

Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Hájek - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Mladá Boleslav: M. Růžička - Vidmar, Stříteský, Kučný, M. Hruška, Trška, Robar, R. Čermák - Mikulík, Pabiška, Klimenta - Jarůšek, D. Výborný, Lenc - M. Látal, Musil, Pacovský - Rys, Vrbata, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.