Předchozí
1 z 6
Další

Martin Nečas má patřit mezi opory Caroliny.Martin Nečas má patřit mezi opory Caroliny.Zdroj: ČTK

MARTIN NEČAS. Důležitý ročník v Carolině načíná někdejší zázračný talent Komety. Dvaadvacetiletému forvardovi se zlatýma rukama totiž běží poslední rok nováčkovského kontraktu, takže ho čeká boj o co nejlukrativnější smlouvu. Oproti minulosti v české nejvyšší soutěži se rodák z Nového Města na Moravě změnil k nepoznání.

Z tintítka se stal devadesátikilový chlap připravený čelit nejostřejším pořízkům NHL. „Chtěl jsem se dobře připravit na sezonu, abych udělal další krok dopředu a získal tak případně ještě větší roli. Hodlám hrát s ještě větším sebevědomím,“ pravil Nečas, jenž byl v minulém ročníku s dosaženými jednačtyřiceti body pátý v týmové produktivitě.

Karel Vejmelka si vychytal pozici brankářské dvojky v Arizoně.Karel Vejmelka si vychytal pozici brankářské dvojky v Arizoně.Zdroj: ČTK

KAREL VEJMELKA. Jedno z největších překvapení předsezonní přípravy. Dlouholetá brankářská opora Komety po květnovém podpisu smlouvy s Arizonou počítala s tím, že začne za mořem na farmě, trenéry v Glendale ale pětadvacetiletý brankář přesvědčil natolik, že sezonu začíná v hlavním týmu jako brankářská dvojka.

Do zámoří se přitom kvůli různým i úředním komplikacím přesunul až na začátku září. Od úvodní minuty si zachytal pouze v jednom přípravném duelu proti Arizoně, kdy přispěl k výhře 3:1 nad Las Vegas. „Chytal opravdu výborně a byl důležitou součásti naší výhry, takže jsme si ho pojistili,“ uvedl trenér Kojotů Andre Tourigny. Vejmelkův úspěch udělal čáru přes rozpočet jeho krajanovi Josefu Kořenářovi, který si také dělal zálusk na pozici brankářské dvojky Arizony. Místo toho míří na farmu do Tusconu.

Pavel Zacha byl v minulém ročníku nejproduktivnějším hráčem New Jersey Devils.Pavel Zacha byl v minulém ročníku nejproduktivnějším hráčem New Jersey Devils.Zdroj: ČTK

PAVEL ZACHA. V uplynulém ročníku opět hokejově povyrostl a vyhrál týmovou produktivitu v New Jersey Devils, nyní je na něm, aby pozici tahouna celku z Newarku potvrdil.

I kvůli tomu, že mu končí stávající smlouva a v létě by se mohl stát chráněným volným hráčem. „Všímám si tlaku a očekávání, s tím musím počítat, pokud chci v nejlepší lize světa uspět. Mám z našeho týmu dobrý pocit, sbíráme zkušenosti a neustále se zlepšujeme. Snad před sebou mám další krok dopředu,“ prohlásil čtyřiadvacetiletý útočník z Brna, který načíná už svou šestou sezonu v NHL.

Ďáblové přes léto posilovali a po tříletě pauze se chtějí vrátit do play-off.

Libor Hájek - Hokejista New York Rangers Libor Hájek.Libor Hájek - Hokejista New York Rangers Libor Hájek.Zdroj: ČTK

LIBOR HÁJEK. V minulém ročníku se konečně udržel v hlavním týmu New Yorku Rangers, aniž by musel putovat na farmu. Jenže podobně jako předtím v Kometě a poté na mistrovství světa v Rize příliš nepřesvědčil. Po sezoně třiadvacetiletý zadák dlouho čekal na smlouvu, nakonec se dočkal na začátku září, kdy s Jezdci podepsal dvoucestný kontrakt.

Na soupisce slavného celku z Madison Square Garden mladý obránce zůstává, ovšem nahlas se spekuluje o jeho výměně. Tyto zkazky ještě umocnila jeho absence při prvním utkání Rangers sezony, při němž Jezdci v noci na čtvrtek prohráli 1:5 ve Washingtonu.

Hokejový obránce Jakub Zbořil v dresu Bostonu BruinsHokejový obránce Jakub Zbořil v dresu Bostonu BruinsZdroj: Boston Bruins

JAKUB ZBOŘIL. V lecčems podobný případ jako Hájek. I o rok starší Zbořil se v minulém ročníku celou sezonu udržel ve svém týmu NHL Bostonu Bruins. Jenže podobně jako Hájek si o jistou pozici v týmu svými výkony neřekl a na úvod ročníku se pohybuje na hraně sestavy. U Medvědů má ještě rok platnou jednocestnou smlouvu, kterou podepsal loni v říjnu, sílí spekulace o jeho výměně.