V čem ještě vidíte zlepšení?
Velkým impulsem byl taky příchod brankáře Kuby Sedláčka. Přinesl do týmu klid a své zkušenosti. Velmi dobře se v brankovišti orientuje a čte herní situace.

Hodláte si nadále ponechat kromě něj také brankáře Mateje Tomka a Lukáše Klimeše?
Takto je situace s gólmany daná. Počítáme se všemi třemi, všichni jsou nedílnou součástí týmu. Matej s Kubou jsou tady v Brně a Lukáše posíláme do Přerova, aby měl zápasové vytížení.

Jak to vypadá se zraněnými?
Petr Holík už trénuje a má stále větší zátěž. Pokud všechno půjde dobře a já jsem optimista, chceme, aby příští týden zasáhl do hry. Co se týče Andreje Kollára, tak ten bude s velikou pravděpodobností až po Novém roce.

Spekuluje se o příchodu kanadského obránce Kevina Tanseyho, jenž skončil v Košicích. V minulosti nastupoval i za Orly Znojmo. Můžete jeho příchod potvrdit?
Jednali jsme o bekovi, ale zatím nechci být konkrétní.

David Pospíšil
Pospíšil: Zlepšení? Vedení Komety dalo hráčům nůž na krk, na špičku to nestačí

Kromě obránce sháníte ještě další hráče, nebo jste spokojení se stávajícím kádrem?
Hokejový tým je dynamický tvar a hráči se mohou obměňovat. Někdo může přijít, to je otevřené. Ale tým už chceme stabilizovat.

Máte za sebou polovinu základní části v roli trenéra Komety. Jaké to pro vás bylo období z osobního hlediska?
Co se týče pracovního nasazení, je to pro mě podobné jako v jiných klubech, jedu vždycky naplno. V Kometě je ta práce náročná a i vzhledem k rozpačitému začátku to nebylo vždy jednoduché. Týmu ale věřím a věřil jsem od začátku. Jedna věc je, že přišlo dvanáct nových hráčů. Šlo o velkou obměnu a zabere nějaký čas, než si to začne sedat, co se týče herního systému, náročnosti tréninků a podobně. Věděli jsme, že to vezme čas a to se potvrdilo v září a říjnu. Nyní začíná jít tým dopředu.

Majitel Libor Zábranský v jednom z rozhovorů pro klubový web hovořil o tom, že se musí změnit přístup některých hráčů a že nad nimi přestává držet ochrannou ruku. Vnímal jste, že někteří musí zabrat?
Vždy je co zlepšovat, všichni se musíme posouvat. Není dobře, když je člověk uspokojený aktuální situací.

Adam Zbořil (na snímku v modrobílém dresu s číslem 38) se v Brně uvedl dvěma góly.
Jackpot i univerzál. Rozvážnější Kometa je s posilami spokojená

Jak se vám spolupracuje se Zábranským na střídačce?
I když na ní nestál od začátku sezony, byli jsme v každodenním kontaktu a o všem diskutovali. Pro mě to nebyla žádná změna. Mezi tím, jestli se vidíme v kabině nebo přijde přímo na střídačku, není takový rozdíl. Spolupráce je velmi úzká.

Jak vnímáte, že jste v takovém intenzivním kontaktu s majitelem klubu?
Beru to jako součást mé práce. Jako trenér vítám každý názor, který nás může posunout dál.

Kolem Vánoc vás čeká náročný program. V úterý hrajete v Mladé Boleslavi, ve středu doma s Pardubicemi a na Štěpána v Třinci. Stihnete si vůbec užít svátky?
Nemám šanci na předvánoční přípravy. Jsem v Brně sám pryč od rodiny a moc vánoční atmosféry si neužiju. Třiadvacátého na večer se dostanu domů a moc se těším na klidný Štědrý večer. Ale hned na druhý den ráno už musím zpátky do Brna.