Souhra s brněnskými kolegy ještě nenaskočila?
Moc ne. Naskočil jsem do útoku se Zaťou a Hakim (Martinem Zaťovičem a Marcelem Haščákem – pozn. red.) Chvíli to asi ještě potrvá, než si zvyknu na leváka v lajně. Ale za dva tři tréninky to bude dobré.

Zapojil jste se zpět do klubu s chutí?
Jsem tady doma, což se nemění, a doufám, že ještě nějaký rok budu. Chuť je obrovská. Hostování snad splnilo svůj účel a rozehrál jsem se.

Jak vás kluci přivítali, dělali si srandu, že jste byl Boleslavák?
Ne, jen takové to klasické, že se vrátil mrakomor. Tím to hasne. Kluci mě berou furt jako součást týmu. Měsíční hostování byla jen taková chvilková záležitost a doufám, že jsem pořád součástí Komety.

Ilustrační foto.
Dny sportovišť města Brna doprovází i mistrovství v jízdě na toboganu

Co jste si přenesl dobrého z Mladé Boleslavi?
Třeba lepší sebevědomí. Přeci jen jsem dostával víc prostoru. Něco mi tam spadlo. Osvěžil jsem si, že umím sbírat body a hokej jsem nezapomněl. Doufám, že na to tady navážu.

S jakými vyhlídkami ohledně času na ledě se teď vracíte?
V Kometě jsou čtyři vyrovnané lajny a každá může rozhodnout zápas. Tady nebude ice-time takový jako v Boleslavi. Zároveň jsem se ale vrátil do přesilovkové formace, takže nějaký čas na ledě a důvěru bych měl mít. Vracím se do Brna i s tím, že chceme dělat body a jít tabulkou nahoru. Dokráčet až k vysněnému cíli. Je úplně jedno, jestli budu hrát šest minut a ostatní dvacet, nebo budeme mít všichni po dvanácti. Když nám to pošlape jako mančaftu, nikdo si nebude stěžovat.

Němcovo zlepšení KOMETA BRNO (21 duelů)
Body: 8 (5 gólů + 3 asistence), průměrný čas na ledě: 13:14
MLADÁ BOLESLAV (10)
Body: 7 (3+4), průměrný čas na ledě: 16:26


V Mladé Boleslavi jste začal v elitních formacích. Proč jste naskakoval v posledních zápasech poté do třetího nebo čtvrtého útoku?
Neměl jsem úplně povedené dva zápasy. Sice jsem hrál v první lajně, ale nebylo to úplně ono. Trenér se sestavou potřeboval zamíchat a dopadlo to tak, že jsem hrál ve třetí pětce. Možná mi to i rozvázalo ruce, protože v první na mně ležela nějaká zodpovědnost a tolik jsem si ještě nevěřil v prvních zápasech. Pak vlastně ke konci už to bylo daleko lepší a ve třetí lajně jsem byl už daleko uvolněnější. Poslední zápas naše lajna rozhodla.

Nyní máte v týmu brankáře Marka Langhamera, který dobře pracuje s hokejkou. Jste typ útočníka, který si rád najede na přihrávku nebo si dojedete spíš za branku pro puk, když vám ho zastaví?
Vzhledem k tomu, že na tom teď nejsem fyzicky úplně nejlíp, tak raději dostávám puky do jízdy, protože bych to asi neubruslil, kdybych si měl každý zápas sjíždět dolů jak Martin Erat. To je zas jinej robot. Jak jsem měl nízké sebevědomí, nevěřil jsem si tolik na kličku, hodně puků mi přeskakokalo úplně zbytečně. Nebyl jsem schopný nic udělat, doufám, že se to teď zvedne a budu hrát svoji hru s pukem na hokejce a zas budu vymýšlet svoje nahrávky, které budou dostávat kluky do šancí.

Jste rád, že jste se vrátil domů před Vánoci?
To jsem si přál ze všeho nejvíc, abych byl s rodinou. Přeci jen 26. prosince se zase hraje. Ačkoliv existovala možnost, že Vánoce strávíme u mých rodičů v České Lípě, která je kousek od Boleslavi, pořád to nebylo, co jsem si přál. Doma se cítím tady a prostě Vánoce pro mě znamenají rodinný kruh a pohodu. Strávit svátky někde na cestě, nebo přijet na Štědrý den a večer ještě odjíždět, protože ráno je naplánovaný trénink… Nedokážu si to představit.

Na snímku Filip Chrápavý.
Brněnští plavci si z mistrovství Evropy v Dánsku přivezli i národní rekord