„Snažil jsem se hrát středem a Frolo přihrávku bohužel zachytil. Je to moje chyba a vím, že se takové věci nesmí stávat," smutnil po zápase sedmatřicetiletý brněnský zadák. Páté utkání po sobě jste vstřelili pouze jeden gól. Je to hlavní příčina porážky?

Víme, že nás produktivita poslední dobou trápí, i přesto, že se tlačíme do brány. Bohužel nestřílíme góly, máme depku. V kabině jsme si říkali, že musíme být na brankovišti ještě důraznější. Snažíme se zlepšit, makáme a rozhodně to není tak, že by na to někdo kašlal. Věřím, že brzy začneme góly podobně jako v první čtvrtině soutěže dávat.Byla mezi přestávkami v kabině bouřka?

Dobrá nálada nepanovala. Něco jsme si řekli, trenér na nás řval. Takhle to ale funguje v každém mančaftu. Snažili jsme se branky vstřelit a do zápasu se vrátit, to se však nepodařilo. Rozhodovala litvínovská efektivita?

Nevím, ale ve třetí třetině jsme soupeře tlačili. Jenže pak dal gól na 1:3 a dvoubrankové manko se stahuje obtížněji. Do každého střetnutí musíme jít s tím, že vstřelíme branku už v první polovině a ne pouze čekat a posléze dotahovat. Vedení většinou naznačuje, které mužstvo vyhraje. 


Při druhém gólu soupeře vám nesedla rozehrávka podle představ. Co se stalo?

Snažil jsem se hrát středem a Frolo přihrávku bohužel zachytil. Je to moje chyba a vím, že se takové věci nesmí stávat. Pokusím se zaváhání příště napravit. Pořád se ale hecujeme a když někdo udělá chybu, nenadáváme si. Naopak se navzájem povzbuzujeme.

Poslední utkání před Vánocemi sehrajete doma s Karlovými Vary. Máte po nezdaru proti Litvínovu větší motivaci urvat tři body?

Jasně, do utkání půjdeme s tím, že musíme vyhrát. Vlastně tak jako do každého domácího duelu. Ve hře budou tři důležité body.

MIROSLAV VOZDECKÝ