Vejmelka nestačil v základní hrací době jen na vyrovnávací přesilovkovou dorážku Codyho Eakina, který na začátku 22. minuty srovnal na 1:1. Hosté vedli od 14. minuty zásluhou Andrewa Ladda. Další gól nepadl, vítěze nepřineslo ani prodloužení. Až v nájezdech Vejmelku překonali Tage Thompson a Arttu Ruotsalainen, zatímco ze spoluhráčů českého gólmana se prosadil jen Nick Schmaltz.

Fotbalový zápas mezi brněnskou Zbrojovkou a Vyškovem
Drama až do konce. Zbrojovka proti Vyškovu ztratila dva hráče a má jen bod

Buffalo tak sice vyhrálo, ale to nic neměnilo na výborném představení Vejmelky. „Snažil jsem se nepřipouštět si nervozitu, ale byl to můj první zápas v NHL a trošku jsem ji samozřejmě cítil. Ale po několika střelách a s každou minutou zápasu se to zlepšovalo," řekl Vejmelka, který podepsal s Arizonou v květnu jako volný hráč roční dvoucestnou smlouvu a vydal se bojovat o NHL z Komety Brno. V přípravném kempu se překvapivě prosadil do prvního týmu na úkor dalšího českého gólmana Josefa Kořenáře.

Buffalo - Arizona 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 22. Eakin, rozhodující sam. nájezd Ruotsalainen - 14. Ladd.
Střely na branku: 33:21.
Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 65 minut, inkasoval 1 branku z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 97,0 procenta.
Diváci: 7872.
Hvězdy zápasu: 1. Vejmelka (Arizona), 2. Dahlin, 3. Eakin (oba Buffalo).