„Do utkání jsme vstoupili katastroficky, stav mohl být daleko horší. Potom jsme se dostali do hry a vytvářeli si dobré příležitosti. Remíza nakonec byla spravedlivá,“ prohlásil asistent brněnského trenéra Jan Zachrla.
Kometa tak po pondělní výhře 5:4 v Českých Budějovicích a prohře v nájezdech v Karlových Varech veze z tripu čtyři body do tabulky. „Rádi bychom vyhráli oba zápasy. Zaměřujeme se na určité věci, které musíme plnit, a mezi ně určitě nepatří, že v obou duelech dostaneme čtyři góly ze hry,“ uvedl útočník brněnského celku Daniel Rákos, jenž nastoupil do druhého utkání po dlouhé absenci kvůli zlomenině kotníku.

Kometa podobně jako v pondělí na jihu Čech i v Karlových Varech prohrávala o dva góly. Ztrátu tentokrát nahnala expresně už za čtyři minuty. „Pak celou dobu honíme zápas,“ kroutil hlavou Rákos. Ke srovnání ovšem Kometa potřebovala jen osm minut. Nejprve v oslabení ujel ve skvostné formě hrající Peter Mueller a o čtyři minuty později svůj druhý gól v druhém zápase v řadě vstřelil Dávid Bondra. Zkraje druhé třetiny dokonce Kometu dostal do vedení Tomáš Vincour, ovšem hosté srovnali za sedm minut po trefě Martina Kohouta.

Na tuto branku asistoval i Dalimil Mikyska, jeden z trojice kmenových obránců Komety na hostování na západě Čech. V duelu odehrál přes osmnáct minut podobně jako další brněnský zadák Libor Zábranský mladší, třetí do party Daniel Kowalczyk strávil na ledě přes šest a půl minuty.
Domácí se dostali po trefě Tomáše Rachůnka do vedení 4:3, ale Kometa srovnala ve třetí části po zásahu Petra Holíka. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy, v nichž se prosadili jen domácí Rachůnek a Jiří Černoch. „Odpracovali jsme velmi kvalitní utkání,“ pochvaloval si asistent karlovarského trenéra Tomáš Mariška.
Oba týmy se střetnou v základní části ještě v úterý v Brně. Kometu předtím čeká páteční domácí souboj se Zlínem startující v šest večer a nedělní partie v Plzni.

Karlovy Vary - Kometa Brno 5:4 sn.
Třetiny: 2:2, 2:1, 0:1 - 0:0.
Branky a nahrávky: 2. Kohout (Koblasa, Černoch), 4. Koblasa (Kohout), 29. Kohout (Koblasa, D. Mikyska), 38. T. Rachůnek (Flek), rozh. náj. T. Rachůnek – 9. Mueller (Zaťovič, Holland), 12. Bondra (Svozil), 22. Vincour (Rákos, Gulaši), 50. P. Holík (Mueller, Zámorský).
Rozhodčí: Kika, Sýkora – Hynek, Votrubec.
Vyloučení: 4:2.
Vyšší tresty: 2:0.