Brněnský celek si vypracoval náskok o dvě trefy. Ale sotva se doradoval, tak Karel Vejmelka lovil puk z klece. V posledních pěti zápasech se Brňanům stalo třikrát, že do minuty po vstřelené brance vzápětí obdrželi. „Pro tým je demotivující, když se nadře na gól a za pár vteřin výhodu ztratí,“ láteřil útočník Komety Bedřich Köhler.

A bylo hůř. Škodovka ještě do konce první třetiny skóre srovnala. Na to už se nemohl dívat Lukáš Kašpar a trend v rychlé gólově korekci obrátil ve prospěch Komety.

Na odpověď vyrovnávací trefy Plzně mu stačilo pouhých jednadvacet vteřin, aby zvrátil vedení opět na stranu Komety.
Touhle trefou Kašpar uzavřel divočinu v prvním dějství, ve kterém padlo pět branek. „První část byla akční,“ sdělil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný.

Ve druhé třetině se role aktivnějšího mužstva ujala Plzeň, která se hnala za dalším vyrovnáním. „Přečkali jsme tři oslabení a hráče za to musím pochválit. Kluci ukázali, že si do Plzně nepřijeli zahrát, ale chtěli zvítězit,“ líčil Pokorný.

V poslední části pokračoval nápor Indiánů. Ti dokonce třikrát rozezněli brankovou konstrukci. To, co mířilo do brány, lapil ve skvělé formě Vejmelka. Výhru nakonec pečetil svoji druhou trefou v duelu Kašpar a posunul Kometu na třetí pozici v lize.

Plzeň - Kometa 2:4Třetiny: 2:3, 0:0, 0:1.
Branky a nahrávky: 14. Čerešňák (V. Němec, Kodýtek), 20. Stach (Straka, Nedorost) – 12. L. Čermák (Vejmelka), 13. Zaťovič (TS), 20. Kašpar (O. Němec), 60. Kašpar (Köhler, Mikuš)
Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. Střely na branku: 33:20. Rozhodčí: Hodek, Klouček – Lhotský, Kika. Diváci: 5015.
Plzeň: Miltchakov – J. Kindl, Jones, Allen, Čerešňák, Vráblík, L. Kaňák, Pulpán – Eberle, Kracík, Gulaš – Stach, Nedorost, Straka – Indrák, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kodýtek, V. Němec.
Kometa: Vejmelka – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Kučeřík – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Kašpar, L. Čermák, L. Horký – Plášek ml., Hruška, Mallet – Dočekal, R. Zohorna, Köhler.