Vítejte v pražské O2 areně. Na extraligové hokejové zápasy bývá obvykle skoro prázdná. Dnes se jen těžko proderete davem lidí. Davem z Brna. „My jsme Brno, vy nejste nic. My jsme ku…, my jsme všude doma. Spartááá, Slaviééé, nesympatiééé!“ Takové pokřiky se dnes rozléhají moderní halou. Do hlavního města přijela skoro osmitisícová tlupa z jižní Moravy a svůj výlet si pořádně užívá.

Podívejte se na fotogalerii: Modrobílá vlna míří do Prahy

Domácí hlasatel za ohlušujícího pískotu ohlašuje slávistickou sestavu. O pár minut později už jsou oba týmy na ledě. Na led se snáší stohy papíru a pořadatelé je z ledové plochy nestačí odnášet. Zápas startuje s dvaadvaceti minutovým zpožděním. „To je úplně jedno, hlavně musíme vyhrát,“ křičí robustní chlapík do modrobílé masy.

Modrobílí miláčci si vedou dobře. Už po deseti minutách vedou 2:0. Rozdovádění fandové poskakují, pějí své chorály a už přemýšlejí o vítězných oslavách. „Domácí“ červenobílý kotel je za všech stran obležený cizími barvami. Na přesilu reaguje po svém. „Nemyslíš – zaplatíš,“ rozvíjí první transparent, který glosuje brněnský masový výjezd do Prahy, kterému nezabránilo ani zdražení lístků. „Plánek pražského metra. Podáváme zdarma,“ přidávají další slávisté další slogan.

Špetka humoru a nadsázky jako by domácím pomohla. Ve druhé třetině třemi góly otáčejí stav a jsou na koni. Jenže brněnští fandové jsou stále slyšet. Hokej je jen součást jejich úterního výletu, který si nenechají ničím zkazit.

„Dnešní utkání sleduje 12 251 diváků,“ zahřmí hlasatel do haly. „Ať žije Brno,“ odpovídá modrobílá armáda Ta se ještě rozparádí, když Hruška vyrovná. Když Radek Dlouhý v prodloužení urve pro tým druhý bod, Komeťáci jsou u vytržení. Děkovačky neberou konce. Brněnský „mejdan“ může pokračovat do pozdních nočních hodin…