„Jsme samozřejmě rádi, že jsme navázali na vítězné utkání proti Budějovicím. Z naší strany to byl velice zodpovědný kolektivní výkon podpořený výborným Dominikem Furchem v bráně. Jediné, co je naší slabinou, jsou v posledních utkáních přesilové hry,“ přemítal asistent brněnského trenéra Jiří Otoupalík.

Hosté šlápli do pedálu od úvodních minut a zanedlouho se poprvé radovali. V osmé minutě napřáhl za pravým kruhem obránce Daniel Gazda a propálil všechno před sebou včetně brankáře Kladna Adama Brízgaly. Letní posila ze Zlína se prosadila ve třetím duelu v řadě.

Hosté měli dál jasně navrch, ale Kladno držel brankář Brízgala. Recept na něj našel ve třiatřicáté minutě Kristián Pospíšil po přihrávce Marka Ďalogy. Do trháku a vedení 3:0 se Kometa dostala po slabší chvilce Brízgaly který zkraje třetí třetiny namazal Jakubu Flekovi. Ten posunul puk na kapitána Martina Zaťoviče, jenž měl do odkryté brány jednoduchou práci.

„Podali jsme nemastný, neslaný výkon. Chybělo nám víc šťávy, soupeř nás přestřílel a přebruslil. Když jsme se dostali do tlaku, tak si nás Kometa jenom podržela na vnější straně. Vůbec jsme se nedostávali k bráně a když už jsme se k ní dostali, tak jsme se neprosadili, i když některé šance byly tutové. Zase jsme vstřelili jediný gól. Buď trefíme hráče, hokejku nebo beton,“ žehral jeden z trenérů Kladna Pavel Skrbek.

Zoufalý pokus domácích o odvolání brankáře při přesilovce zanedlouho potrestal Flek. Čestný úspěch zaznamenalo Kladno při přesilovce v závěru po trefě Jiřího Ticháčka.

Kometa tak může poklidně nocovat v Praze, kde se v neděli od čtyř hodin odpoledne utká se Spartou.

Kladno - Kometa Brno 1:4
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:2.
Branky a nahrávky: 57. Ticháček (Plekanec, Frolík) – 8. Gazda (Pospíšil, Ďaloga), 33. Pospíšil (Ďaloga, Flek), 43. Zaťovič (Flek), 54. Flek.
Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Špůr, Šimánek.
Vyloučení: 3:4.
Vyšší tresty: 2:0.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 2793.
Střely na branku: 17:32.
Kladno: Brízgala – Slováček, Veber, Ticháček, Hejda, Babka, Martenet – Frolík (A), Plekanec (C), Tralmaks – Kusý, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, M. Procházka – Ton, Melka, Beran.
Kometa Brno: Furch – Lintuniemi, Ščotka, Kučeřík (A), Holland, Ďaloga, Gazda, Zahradníček – Pospíšil, Cingel, Moses – Kohout, Marcinko (A), Zbořil – Zaťovič (C), Holík, Flek – Okál, Zembol, Kratochvíl.