Brněnský celek ale smutnit nemusí, i přes prohru proklouzl do další fáze. Pomohl jim totiž Eisbären Berlín, který zdolal Něman Grodno 4:1, a před posledním šestým kolem je o osudu D skupiny rozhodnuto. Dál jde Brno a Zug.

Šanci v bráně proti Švýcarům dostal Karel Vejmelka, který dělal, co mohl, chytil několik šancí a dobře si postavil i tyče. Na výhru to ale nestačilo. „První dvě třetiny jsem viděl pozitivně, třetí naopak úplně opačně, takže hodnocení duelu je lehké. V závěru jsme udělali tři fatální chyby, které nás stály zápas. Tohle se nám nemůže stávat,“ krčil rameny dvaadvacetiletý gólman.

V sezoně toho zatím moc neodchytal, kryje totiž záda jedničce Marku Langhamerovi, který v úvodu ročníku oplývá výbornou formou. „Dostal jsem šanci, cítil jsem se dobře, ale bohužel to proti Zugu nevyšlo. Prohra mě mrzí, snažil jsem se odvést maximum. Jenže takový je někdy hokej,“ sdělil Vejmelka.

Kometa Brno - EV Zug 2:3
Třetiny: 2:0, 0:0, 0:3.
Branky a nahrávky: 7. Němec (Dočekal), 9. Mikyska (Karabáček) – 49. Martschini (Zehnder), 57. Albrecht (Zryd), 59. Suri (Martschini).
Vyloučení: 6:1. Využití: 0:0. Střely na branku: 23:31. Rozhodčí: Šír (CZE), Wannersted (NOR) – Ondráček, Hanzlík (CZE). Diváci: 3022.
Kometa: Vejmelka – Mikuš, Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Hruška, Kašpar – Horký, Zohorna, Karabáček – Dočekal, Köhler, Mallet.
Zug: Aeschlimann – Alatalo, Schlumpf, Morant, Diaz, Zryd, Zgraggen, Thiry, Stadler – Lammer, Albrecht, Klingberg – Suri, McIntyre, Martschini – Schnyder, Senteler, Leuenberger – Habertisch, Zehnder, Wideström.

Do zápasu se přitom dostal rychle, hosté pálili o sto šest a Vejmelka už v první třetině několikrát Kometu zachránil. „Ze začátku jsem měl dost zákroků, takže v tempu jsem byl rychle,“ glosoval třebíčský rodák.

Po zápase s Karlovými Vary, kdy Kometa nasázela pět branek, se už zdálo, že střelecká produktivita se vrátila. Jenže duel s Zugem brněnský celek vrátil do reality. „Hráči tohle musí zlomit prací na tréninku, potom jít úspěchu naproti i v utkání, takže to je na každém z nich. Samozřejmě chceme, aby se útočníci prosazovali,“ řekl asistent trenéra Kamil Pokorný.

Oba góly Komety přitom zaznamenali obránci. První Ondřej Němec, druhou trefu vsítil mladík Dalimil Mikyska, jenž zaznamenal svou premiérovou branku za A tým. Největší nebezpečí opět hrozilo od první útočné trojky - Petera Mue-llera, Petra Holíka a Martina Zaťoviče. „Zase si vytvořili spoustu šancí. Mueller jel sám na bránu, Holík dal břevno a Zaťovič taky nedal. Bohužel příležitosti tentokrát nevyužili. V závěru jsme měli hrát důrazněji v obranném pásmu a hru trochu zjednodušit,“ láteřil Pokorný.

Nespokojený byl i s počtem vyloučení, která Kometu stála spoustu sil. „Štvou mě, protože tohle není první zápas, kdy se takhle necháme trestat,“ dodal Pokorný.

Spokojenost naopak panovala u Švýcarů. „Po zápase jsem řekl hráčům, aby si zapamatovali tenhle pocit, protože jsme hráli bez řady opor a navíc se v závěru zranil i kapitán Diaz. Byli jsme na lopatkách, ale kluci ukázali charakter a jsem na ně pyšný,“ liboval si trenér hostí Dan Tangnes.