Nudné neatraktivní play out? Kdepak. Brněnští diváci v hale Rondo se v úterý královsky bavili. Vychutnávali si ofenzivní útočnou smršť, svižný hokej a sedm branek. Jejich Kometa navíc znovu zvítězila a dělí ji malý krůček od extraligové záchrany. Modrobílí rozhodli v přesilovkách a vyhráli v sedmém skupiny o udržení nad Mladou Boleslaví 4:3. Pět kol před koncem mají právě na Středočechy náskok jedenácti bodů.

„To už je dost. Teoreticky je možné všechno, stále zbývá ještě pět zápasů. Ale když už jsme takhle dobře rozjeli play out, byla by škoda se dostat do nervozity,“ spokojeně povídal brněnský kouč Vladimír Jeřábek. To fanoušci v Rondu po zápase slavili, jako by Brno vyhrálo titul. „Byly to krásné emoce,“ zářil brněnský zadák Pavel Zubíček.

Domácí rozhodli v přesilových hrách, v nich vstřelili tři ze čtyř branek. „O dobrý výsledek jsme přišli kvůli chybám a hlavně zbytečným vyloučením. V závěru už jsme hráli vabank,“ líčil boleslavský asistent Jiří Šejba.

Jeho tým měl přitom zpočátku lehce navrch a ve 23. minutě jej Fabuš v přesilovce poslal do vedení. „Pak přišel klíčový moment, kdy Boleslav nezužitkovala přečíslení tři na jednoho,“ všiml si Jeřábek.

Kometa pak ještě zesílila průvan v obranném pásmu hostů a ve dvou početních výhodách v rychlém sledu otočila skóre. Dvě úspěšné dorážky si připsali Huml a po něm Dlouhý, který slavil svou branku po téměř čtyřech měsících.

A útočné choutky obou mužstev pokračovaly. Zubíček přesilovkovou dělovkovou zvýšil na 3:1 a se spoluhráči pak křepčil pod domácím kotlem.

Jenže Boleslav za 43 vteřin odpověděla, když se pohotově trefil Handlovský. „Zase jsme po brance přestali hrát. To se stává celou sezonu. Boleslav díky tomu celý zápas žila,“ říkal Jeřábek. Ale gólově výživné momenty nebraly konce. Vzápětí se totiž parádně trefil uzdravený domácí útočník Jaroslav Svoboda. „Ani jsem s tím nepočítal. Začal jsem ve čtvrté lajně, ve druhé třetině jsem deset minut seděl a nakonec se mi podařilo dát gól,“ zářil stejně jako celý tým.

Boleslav sice snížila, ale na vyrovnání už nedosáhla. Rondo se ponořilo do bouřlivých oslav, Středočechy stále straší baráž.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 4:3

Třetiny: 0:0, 2:1, 2:2
Muž zápasu: Zubíček

Brno: Hovi – Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Zubíček – Erat, Dopita, R. Dlouhý – Varaďa, Divíšek, Hubáček – Šindel, Huml, Brabenec – J. Svoboda, R. Procházka, Ludvík. Trenér: Jeřábek.

Mladá Boleslav: Schwarz – Duben, Žabka, Jindra, Lehikoinen, J. Kasík, Jiruš, Štěrbák – Nouza, T. Sýkora, Boháč – L. Pabiška, Král, Sup – Fabuš, Macho, Bahenský – Gajovský, Vrbata, Handlovský. Trenér: Tlačil.

Branky a nahrávky: 34. Huml (Brabenec, Richter), 37. Dlouhý (Erat, Zubíček), 44. Zubíček (Dopita), 45. Svoboda (Brabenec, Huml) – 23. Fabuš (Boháč, Macho), 45. Handlovský (Vrbata), 51. Bahenský (Fabuš, Macho). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:1. Diváci: 7125.