Kromě známých tváří se na tréninku potkal i s letní posilou Komety útočníkem Lukášem Kašparem, s nímž v roce 2010 vybojoval zlatou medaili na světovém šampionátu v Německu. „Jsem rád, že jsme získali takového střelce. Kašpiho všichni známe a jsem přesvědčený, že skvěle zapadne do týmu. Čekám od něj hodně gólů a spoustu krásných nájezdů,“ připomněl Němec přednost dvaatřicetiletého forvarda, který se do extraligy vrací po čtrnácti letech.

POSILY NA LEDĚ

Premiérově vyjeli na led  brněnské DRFG arény v barvách Komety i obránce Juraj Mikúš a útočníci Peter Mueller s Bedřichem Köhlerem. „Mám jen ty nejlepší dojmy. Před příchodem jsem dostal výborné reference a zatím se vše potvrzuje. Doufám, že navážeme na kvalitní výsledky z předchozích dvou let,“ přál si Köhler, který strávil poslední tři sezony v Hradci Králové.

Zápasy Komety do startu extraligy
4. srpna v 17.30: Třebíč – Kometa
9. srpna v 18.00: Kometa – Slovan Bratislava
14. srpna v 18.00: Kometa – Znojmo
16. srpna v 18.00: Kometa – Spartak Moskva
21. srpna v 18.00: Slovan Bratislava – Kometa
23. srpna v 18.00: Kometa – Amur Chabarovsk
31. srpna v 18.00: Grodno – Kometa (Liga mistrů)
2. září v 17.00: Berlín – Kometa (Liga mistrů)
6. září v 18.00: Kometa – Grodno (Liga mistrů)
9. září v 17.00: Kometa – Berlín (Liga mistrů)


Tréninkové dávky s týmem zatím nepolykal zkušený útočník Martin Erat. „Máme jasnou dohodu, že až bude mít chuť, tak nastoupí. Půjde jen o jeho rozhodnutí,“ přiblížil majitel a kouč Komety Libor Zábranský.

Kometa tak prozatím postrádá jednoho z klíčových strůjců dvou mistrovských titulů za dva roky. „Nemyslím si, že to Martin vydrží tak dlouho, že by naskočil třeba až v lednu. Alespoň v to doufám,“ povídal boss Komety.

Po odchodu beka Jakuba Krejčíka a útočných lídrů Martina Nečase s Hynkem Zohornou postrádá první přesilovkovou formaci „Plán už máme, ale neřekneme,“ usmál se Zábranský, který do startu extraligy neočekává žádnou další posilu.

NÁROČNÝ SRPEN

Svým svěřencům hned v úvodu společné přípravy naordinoval kondiční trénink. „Celý srpen bude jen o kondici. Kluci vědí, že následující měsíc bude hodně náročný. Uvědomují si, že je to potřeba,“ popsal čtyřiačtyřicetiletý Zábranský.

A jaké cíle Kometě stanovil po zisku dvou mistrovských titulů? „Chceme každý zápas vyhrát a bavit diváky. Uplynulé dvě sezony byly fantastické. Jiné cíle mít nemůžeme, je to jako droga,“ řekl šéf Komety.

První přípravný duel sehrají Brňané v sobotu na ledě Třebíče.