Takových zápasů jako ve středu Kometa sehrála v posledních měsících několik. Soupeř postaví obranný val, a pokud mu dobře zachytá brankář, jde vždy o dobývání. „S týmy, co tady hodně brání, Vítkovice nebo Pardubice, je to vždy těžké. Zvlášť, když se jim nenasype v první třetině hodně gólů,“ řekl útočník Komety Martin Zaťovič.

Petr Haken (Kometa Brno)
„Na nás bylo vidět, že někteří hráči v pauze měli víc zápasů, někteří zase méně. Věřím, že příští zápas co nás čeká bude lepší. Bylo to trpělivé utkání z obou stran a nedokázali jsme se pořádně dostat do tempa. Asi i kvalitní obranou a bržděním nás Pardubic ve středním pásmu. Pokud jsme byli v útočném pásmu, tak nám chyběla častější střelba, byla tam hodně zblokovaných střel od Pardubic.“


Charitativní akce s deštníky z České
Diváci na utkání Komety proti Pardubicím si mohli zakoupit v benefiční akci deštníky, které visely v České ulici v Brně a nyní zdobí podpisy brněnských hráčů Lukáše Nahodila, Martina Dočekala a Alexandre Malleta. Nadace DRFG spolu s Diecézní charitou Brno vybraly celkem 7 500 korun. Výtěžek z prodeje pomůže potřebným. Tentokrát bude věnován lidem bez domova.

Brňané měli více ze hry, ale obdrželi gól jako první. V 28. minutě skóroval se štěstím hostující útočník Rostislav Marosz, když se mu přihrávka zblokovaná Michalem Barinkou vrátila na hůl a překonal Marka Čiliaka. „Nechtěli jsme Kometu pustit do vedení, pak by hrála s obrovským sebevědomím. Děkuju týmu za zodpovědný výkon, zvlášť Ondřeji Kacetlovi, který nás podržel ve spoustě těžkých situacích,“ chválil asistent kouče Dynama Pavel Marek.

Sedmadvacetiletého znojemského rodáka Kacetla zaměstnali 31 střelami, jenže jej překonal pouze Zaťovič dvě minuty před koncem druhé části úspěšnou dorážkou. „Potřebujeme, aby před bránou někdo stál. Hodně střel gólman viděl, jeden gól je málo,“ hlesl Krejčík, jenž nastoupil s celoobličejovým krytem po zranění na Karjala Cupu, kdy dostal pukem do brady, ale kryt před třetí třetinou odložil. „Nebylo přes něj moc dobře vidět. Nemůžu moc mluvit ani kousat, ale jinak dobré,“ uvedl reprezentační bek.


Po faulu jeho kolegy Tomáše Svobody dostaly Pardubice minutovou početní převahu čtyři na tři v úvodu prodloužení. Z ní udeřil střelec Petr Sýkora dělovkou od modré. „Nedokázali jsme se pořádně dostat do tempa a chyběla nám častější střelba. Věřím, že v pátek to bude lepší,“ dodal asistent kouče Komety Petr Haken, kterému chyběl kvůli zranění Ondřej Němec. Zítra přivítá Brno v pět hodin odpoledne páté Vítkovice.

Pavel Marek (Pardubice)
„Děkuju celému týmu za zodpovědný výkon, zvlášť Ondřeji Kacetlovi, který nás podržel ve spoustě těžkých situacích. Nechtěli jsme Kometu pustit do vedení, věděli jsme, že potom budou v pohodě a hrát s obrovským sebevědomím. Respektovali jsem kvalitu týmu, který proti nám hraje. Šli jsme trpělivě tím zápasem. V prodloužení se nám naskytla přesilovka čtyři na tři a dali jsme tam to nejlepší, abychom se pokusili získat druhý bod a podařilo se nám to.“

Kometa Brno - Dynamo Pardubice 1:2 pr. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Zaťovič (Hruška, M. Erat) – 28. Marosz, 61. P. Sýkora (Trončinský). Rozhodčí: Hodek, Lacina – Lhotský, Svoboda. Diváci: 7405.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, L. Vágner – Zaťovič, Hruška, M. Erat – Vincour, L. Čermák, Haščák – Dočekal, V. Němec, T. Svoboda – Mallet, Nečas, H. Zohorna.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut.