O rozruch na stadionu se postarali nejprve fanoušci v kotlech obou klubů, kteří v polovině úvodní části opustili stadion. Protestovali tím proti sankcím ze strany Českého svazu ledního hokeje. „Když diváci odešli, bylo to špatné, určitě to hráčům vadilo,“ sdělil asistent brněnského kouče Kamil Pokorný. 

Stejné gesto předvedli i kotelníci v utkání Hradce Králové s pražskou Spartou a fanoušci Plzně v Pardubicích. Protestovalo se i ve Zlíně při utkání Beranů s Olomoucí. „Nevěděl jsem, že bude nějaký protest fanoušků. Určitě to ale nebylo dobře, ticho bylo špatné,“ komentoval situaci jihlavský trenér Petr Vlk.

Tichou první třetinu zakončil v poslední vteřině úvodní brankou zápasu jihlavský kapitán Tomáš Čachotský, který dostal puk do rychlého úniku a nekompromisně propálil Marka Čiliaka střelou mezi ruku a tělo. „Dobře jsme vyrazili puk z vlastního pásma. Na dvě nahrávky jsme se dostali do šance a padlo to tam,“ popsal situaci střelec. 

Na konečných 2:0 upravil minutu před koncem zápasu Adam Zeman, který pečetil výhru Jihlavy střelou do odkryté klece.

Brňané nevyužili ani jednu z dvaatřiceti střel, které vyslali na jihlavského brankáře. Neprosadili se ani v půlminutové přesilovce pět na tři ve druhé třetině. „Dukla dobře bránila a bruslila. Na můj vkus jsme se málo tlačili do střelby a chtěli kombinovat,“ shrnul Pokorný.

Lodivod Jihlavy naopak po vítězném utkání zářil. „Zápas jsme dobře odpracovali. Kluci si uvědomili, co vede k úspěchům, a věřím, že v tom budou pokračovat,“ řekl Vlk.

Další utkání hraje pátá Kometa na domácím stadionu proti Pardubicím v neděli v pět hodin odpoledne. Fanoušci nesmí kvůli trestu disciplinární komise hokejového svazu do sektoru E.

HC Dukla Jihlava - HC Kometa Brno 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Čachotský (Jiránek, J. Zdráhal), 59. Zeman (Šidlík)
Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Barvíř, Blümel
Diváci: 6 500

Dukla Jihlava: Kořenář (Volden) – Suchánek, Šidlík, J. Zdráhal, de la Rose, Půža, Stříteský, D. Váňa – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – F. Seman, Skořepa (A), Straka – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Bryhnisveen, R. Hubáček, Diviš (A)

Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), P. Holík, M. Erat (C) – Vincour, Hruška, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, R. Zohorna, Vondráček