Hosté v posledních třech domácích zápasech nastříleli osmnáct branek. Ve vyprodané Kajot Areně své ofenzivní schopnosti vlastně jen naznačili. Ve druhé třetině si Sparta vykoledovala pět trestů a dostala dvě branky. To o zápase rozhodlo. „V každém zápase rozhoduje disciplína. My jsme v závěru první třetiny trochu polevili. V kabině jsme si řekli, že se musíme vrátit k aktivní hře," řekl o druhé dvacetiminutovce brněnský útočník Tomáš Svoboda.

Rozhovor s Petrem Kubošem čtěte v sobotním vydání Brněnského deníku Rovnost

Jeho přesilovková střela vrátila Kometu do zápasu, ale předcházející souhra na jeden dotek také pohladila hokejovou duši. „To byla naprostá intuice. Vždyť jsme lajny nově složili před dvěma dny, tak nebyl čas na nějaké sehrávání," komentoval první branku Svoboda, na něhož v závěru prostřední části navázal Petr Kuboš. Také v přesilovce. Kometa dala ze svých dvaceti branek hned devět v početní výhodě.

Trenér Vladimír Kýhos po třetí porážce v řadě v Hradci Králové rozmetal útočné formace. Svoboda hrál ve druhé lajně s Vojtěchem Němcem a Vilémem Burianem, do prvního útoku se ke kapitánovi Leoši Čermákovi posunuli Jakub Svoboda s Martinem Dočekalem.

V brance dostal stejně jako na ledě Mountfieldu šanci třiadvacetiletý Marek Čiliak. A vysloužil si skandování tribun. Překonal jej pouze Karel Pilař, když měl brněnský gólman zakrytý výhled. Nejproduktivnějšího hráče extraligy Petra Tona Brňané pokryli dokonale.

Před týdenní přestávkou si Kometa užije ještě jeden zápas. V neděli se od půl šesté večer představí na ledě Litvínova. Týmu, který třikrát po sobě prohrál.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. T. Svoboda (Žižka, Kuboš), 40. Kuboš (Žižka, T. Svoboda) - 19. Pilař (J. Hlinka, Rolinek). Rozhodčí: Minář, A. Jeřábek - Jindra, Skopal. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno)

Brno: Čiliak - Kováčik, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Dočekal, L. Čermák, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, Jan Káňa II - Jenyš, J. Hruška, Burian - H. Zohorna, Holec, Mrázek. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Švrček, Krejčík, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek - Pacovský, Přibyl, Buchtele. Trenéři: Jandač a Moták.