„Jsem strašně rád, že to dopadlo a že jsem dostal od Libora Zábranského (majitel a hlavní trenér Komety pozn. red.) šanci. Mám tak nový náboj. Přesun vyplynul ze situace, po čtyřech letech v Hradci jsem si řekl, že je třeba jít dál. Trenér sázel na jiné hráče než na mě,“ uvedl osmadvacetiletý obránce původem ze Zlína.

V Brně dostal hned v prvním zápase proti Karlovým Varům vydatný prostor v první obranné linii vedle Filipa Krála. Na ledě Zámorský strávil nejvíc času ze všech obránců, celkem skoro dvaadvacet minut a k výhře 3:0 přispěl i asistencí na branku Silvestera Kuska. „Jsem za takovou důvěru hrozně rád. Snažil jsem se ji každým střídáním splatit. V přesilovce jsem nastupoval vedle neuvěřitelných hráčů. Myslím, že to bude jen lepší a lepší, až se ještě víc sehrajeme,“ poznamenal Zámorský.

S talentovaným Králem tvoří v extralize nevšední dvojici ofenzivních obránců. Obvyklá je totiž spolupráce jednoho útočně a jednoho defenzivně laděného zadáka, v Kometě vytvořili duo beků milujících útočení. „Samozřejmě jsme si k tomu něco řekli, že když jeden jde dopředu, druhý musí zůstat vzadu. Nevidím v tom problém, musíme si vyhovět,“ podotkl obránce, jenž si kromě extraligy vyzkoušel také angažmá ve finském Blues, v zámořské AHL v Hartfordu na farmě New Yorku Rangers nebo ve švédském Örebro.

Fotbalisté Zbrojovky odletěli v pondělí ráno na Maltu.
Dva zápasy i přísný režim. Zbrojovka odletěla na Maltu

I v Brně se od něj kromě defenzivy očekává také podpora útoku, ideálně podobná té z předminulé sezony, kdy v dresu Hradce zaznamenal devětatřicet bodů a byl nejproduktivnějším obráncem extraligy. V aktuálním ročníku tak úchvatná čísla neměl, nasbíral devět bodů ve dvaadvaceti partiích a třeba ve statistice plus mínus měl sedm záporných bodů. „Vím, co se ode mě chce. Třeba musím střílet víc než v zápase proti Karlovým Varům,“ podotkl Zámorský, jenž se v kabině zabydlel briskně. „Kolektiv je úplně super. Osmdesát procent kluků jsem znal osobně ať už z reprezentace nebo odjinud. Ani mi nepřijde, že jsem v novém prostředí,“ podotkl Zámorský.

Největší týmový úspěch kariéry zatím produktivní obránce se starty na dvou světových šampionátech prožil před sedmi lety s rodným Zlínem. S mateřským klubem dosáhl na extraligový titul, když ve finále přemohl právě brněnskou Kometu.

A oba celky se střetnou v tomto týdnu hned ve dvou partiích. V první už v úterý deset minut před půl sedmou večer před kamerami ČT Sport a o dva dny později znovu na zlínském ledě. „Tento los mě nechává chladným. Je to sedm roků, co jsem odešel, takže už zápas proti Zlínu beru jako každý jiný. Zvlášť, když se utkání hraje bez lidí a nikdo mi tam nebude nadávát,“ dodal Zámorský.