„Byl to náročný duel. Nedá se nic dělat, musíme jít zápas od zápasu,“ uvedl asistent brněnského trenéra Jiří Horáček.
Povzbuzením pro Kometu může být výkon ze třetí třetiny, kdy Brňané po mdlém vystoupení z úvodních dvou částí a za stavu 0:2 právě v závěrečné periodě určovali tempo hry. Trenéři stáhli sestavu na tři útoky a poprvé v sezoně se také rozhodli rozbít první útočnou formaci. Centr Petr Holík se přesunul ke Karlu Pláškovi s Lubošem Horkým a do elitní formace putoval Jakub Klepiš.


Právě zkušený forvard se přičinil o kontaktní branku Komety. V 57. minutě vypálil a odražený puk po jeho ráně doklepl do brány brněnský kapitán Martin Zaťovič. „Ve třetí třetině jsme sahali po vyrovnání. Bohužel se nám to nepovedlo ani v přesilovce. Stál proti nám dobrý brankář. Hráli jsme ale týmově a vše odpracovali,“ ocenil Horáček.

Brno 6.12.2020 - domácí FC Zbrojovka Brno v červeném proti SK Dynamo České Budějovice
Zbrojovka si vytvořila největší tlak, v produktivitě ale zase selhala


Liberec podržel v těžkých chvílích na konci zápasu mladý gólman Petr Kváča. Kvalitní výkon podal i jeho protějšek v bráně Komety Karel Vejmelka, jenž dostal potřetí za sebou přednost mezi třemi tyčemi před Lukášem Klimešem a připsal si dvaatřicet úspěšných zásahů. „Stál proti nám výborný brankář,“ uznal rovněž trenér Liberce Patrik Augusta.


Ten si po výhře a s tím souvisejícím koncem série proher ulevil. „Konečně se mi utkání hodnotí kladně. Odehráli jsme zápas velmi dobře. Škoda, že jsme pro klid nepřidali ještě jeden gól v závěru. Hráči hráli hodně obětavě, měli jsme dobrý pohyb,“ zamlouvalo se Augustovi, jehož svěřencům se tak povedlo Kometě oplatit devět dní starou prohru 2:3 z DRFG Areny.


Jihomoravané už se musí po další ztrátě dívat v tabulce i za sebe. Jejich pronásledovatelé jsou na dohled, přičemž předposlední třináctá Olomouc ztrácí pouhé tři body. Další duel sehraje Brno netradičně již ve čtvrtek od šesti hodin večer na domácím ledě proti dvanáctým Pardubicím, které ztrácejí rovněž jenom tři body.

Bílí Tygři Liberec - Kometa Brno 2:1
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1.
Branky a nahrávky: 11. Lenc (Rosandić, Birner), 29. Bulíř (Filippi, Birner) – 57. Zaťovič (Klepiš)
Rozhodčí: Šír, Hejduk – Lučan, Kis.
Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 33:24.
Kometa Brno: Vejmelka – Zbořil, Pyrochta (A), Freibergs, Němec (A), Gulaši, Král, Barinka – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Vincour, Klepiš, Schneider – Plášek, Malý, Horký – M. Svoboda, Süss. Kunc.