„Povedly se nám vstupy do třetin, jsme rádi za to, jak se toto utkání zdařilo. Už v Liberci jsme hráli velmi slušně, jsem moc rád, jak jsme to zvládli,“ lebedil si trenér Komety Jiří Kalous.

Jedinou kaňkou na zápase byl z pohledu domácího týmu incident ústředního brněnského forvarda Petera Muellera, jenž ve vyostřené třetí třetině zasáhl holí do slabin Jana Šíra. Hrozí mu tak disciplinární zápasový trest, jaký si po podobném incidentu ve druhém utkání odpykal liberecký Jaroslav Vlach, jenž zasáhl Michala Krištofa. „Hokejka tam byla a teď záleží na tom, jak rozhodnou jiní,“ komentoval situaci Kalous.

Fotbalové utkání mezi FC Vysočina Jihlava a FC Zbrojovka Brno.
Zbrojovka vede o 12 bodů. Takový vstup do jara jsme si vysnili, těší Štěrbu

Jeho svěřenci v emotivním duelu od úvodních minut drželi jeho otěže pevně ve svých rukou. Skóre otevřel ve třinácté minutě Andrej Kollár, o čtyři minuty později navyšoval v přesilovce Tomáš Vincour. Zkraje druhé části dostal Brno do trháku Krištof, jenž vrátil klid na hokejky svého týmu i na začátku třetí části, kdy druhým gólem v zápasu navyšoval na 4:1. Tentokrát přitom tvořivý centr nastoupil až ve třetí formaci vedle Pavla Jenyše a Iva Sedláčka. „To je play-off, trenéři rozhodli a tak to prostě je. Jsme tam, abychom hráli a ne vytvářeli formace. Jsem rád za to, jak to vyšlo. Když vyhrajeme jako tým, budeme všichni spokojení,“ prohlásil slovenský reprezentant.

V první třetině, kdy Kometa hrála v modrožlutých dresech na podporu ukrajinských uprchlíků, měl Krištof jmenovku s chybným nápisem Kryštof. „Ani jsem si toho nevšiml. Ale teď, když mi o tom říkáte, tak už mi dává smysl, že mi něco na rozbruslení říkal Maťo Tomek (brankář Komety – pozn.red),“ smál se kreativní forvard při rozhovoru s novináři.Na smích ale čas není, Kometa dál hraje o přežití.

Kometa Brno - Liberec 4:2
Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1.
Branky a nahrávky: 13. Kollár (P. Holík, P. Mueller), 17. Vincour (P. Holík, Zaťovič), 23. Krištof (Jenyš, Ďaloga), 41. Krištof (Jenyš, Ďaloga) – 39. Birner (L. Šmíd), 57. Gríger (Ordoš).
Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Kis, Lučan.
Vyloučení: 11:11.
Vyšší tresty: 0:0.
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 31:23.
Diváci: 7136.
Stav série: 1:2.
Kometa Brno: Čiliak – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Jan Sedláček – Kollár, A. Zbořil, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – Jenyš, Krištof (A), Sedláček – Dočekal, Rákos, Vincour.
Liberec: Kváča – L. Šmíd (A), M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Gríger, A. Najman – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – Rychlovský, P. Jelínek (C), Klapka – Čederle, J. Šír, A. Dlouhý.

Hostům se sice povedlo na konci prostřední části v přesilovce čtyřech proti třem poprvé překonat brankáře Marka Čiliaka, jenže klid na hokejky Komety vnesl gólem z počátku třetí třetiny Krištof. Zbytek utkání se nesl ve znamení množství potyček. V 57. minutě ještě zaskočil Čiliaka střelou z úhlu David Gríger.