„Potvrzují kvality a to, co jsme od nich čekali. Jsme spokojeni a doufáme, že na to navážou a v tabulce se budeme posouvat,“ prohlásil asistent trenéra Komety Jan Zachrla.

Bondra oživil čtvrtou formaci, která s Tomášem Šoustalem a Filipem Dvořákem není do počtu, ale umí dostat soupeře pod tlak. Syn slovenské legendy Petera Bondry navíc představuje eso pro oslabení. „Je výborně vybavený bruslařsky i takticky, prošel americkým hokejem,“ ocenil Zachrla. Zámorský je zase nejvytěžovanějším hráčem týmu, přičemž prokazuje také své útočné schopnosti. Ve čtyřech duelech nastřádal tři body za tři asistence. „Ukázal své umění směrem dopředu,“ uznal asistent brněnského kouče.

Trenér Martin Pulpit.
Do jarních bojů o záchranu s novým trenérem, do Blanska zamířil Pulpit

Oba dostávají v Kometě prostor znovu nakopnout své kariéry. Bondra přišel o místo v čínském Kunlunu hrajícím KHL a Zámorský pomalu padal v sestavě Hradce Králové. „Jsem za tuto šanci nesmírně rád a snažím se za ní odvděčit při každém pobytu na ledě,“ pravil reprezentant Zámorský. „Měl jsem i jiné nabídky, ale s agentem jsme se shodli, že Kometa bude pro mě nejlepší,“ přizvukoval Bondra.

První zápas v dresu Komety po víc než třech letech má za sebou bývalý produktivní forvard Vojtěch Němec. Nejlepší střelec play – off 2014 zahájil svou další misi v Brně v nedělním klání proti Plzni ve třetí formaci po boku Silvestera Kuska a Tomáše Vincoura a na ledě strávil přes dvanáct minut.

V sestavě nahradil sedmnáctiletého Jakuba Brabence. „Ještě uvidíme, jakým bude Vojta přínosem, ale kvalitu zatím prokázal. Záleží, jak se dál vyvine situace v sestavě,“ poznamenal Zachrla.

Prostor dostává od Vánoc také devatenáctiletý odchovanec klubu Jan Mlčák, jenž sezonu začínal na hostování v prvoligových Litoměřicích, v posledních šesti zápasech ale nechyběl v sestavě Komety. „Jsem šťastný, že dostávám šance v extralize. Oceňuju každé utkání, které můžu v Brně hrát. Proti Plzni jsem nastoupil i v prodloužení, čehož si hodně vážím,“ podotkl devatenáctiletý obránce.

V úterý Kometu čeká tradičně ostře sledovaná hokejová klasika proti Spartě umocněná tím, že Pražané vévodí extraligové tabulce a Brno se rozehrálo do slušné formy. Jihomoravané navíc hodlají rivalovi oplatit mikulášskou prohru 1:6. „Tým je v jiné pozici. Tehdy jsme ještě byli v jiném rozpoložení kvůli karanténě a podobně. Už jsme se dostali do klasického režimu, získáváme body a tým jde nahoru. Doufejme tedy, že úterní zápas bude jiný než ten prosincový,“ pravil Zachrla. Duel startuje v brněnské DRFG Areně v šest hodin večer.

Příchody do Komety

Před sezonou:
Ralfs Freibergs
Jakub Klepiš
Peter Schneider
Tomáš Šoustal
Jakub Valský
Jakub Zbořil (návrat do zámoří)
V sezoně:
Michal Barinka
Dávid Bondra
Brandon deFazio (přestup do Německa)
Adam Gajarský (návrat do Vsetína)
Libor Hájek (návrat do zámoří)
Filip Král
Anthony Luciani (konec hostování)
Jan Mlčák
Vojtěch Němec
Tomáš Svoboda (přesun do Litoměřic)
Petr Zámorský