„Zápas jsme zvládli dobře až na jeho závěr, kdy jsme se báli o výsledek,“ přiznal asistent brněnského trenéra Jan Zachrla.
Kometa po reprezentační pauze vytasila i dvojici navrátilců po zranění. Centr třetí formace Daniel Rákos si zahrál poprvé od konce listopadu, brankář Lukáš Klimeš od štěpánského souboje mezi Kometou a Českými Budějovicemi, který Brno vyhrálo 10:4.

Comeback ovšem šestadvacetiletému gólmanovi zhořkl, když na ledě vydržel pouze dvacet minut. Po první třetině, kterou domácí vyhráli 2:0, přepustil místo jedničce týmu Karlu Vejmelkovi. „Do zápasu jsme vstoupili lehkovážně. Vytvořili jsme si sice šance, ovšem soupeř nás ve dvou přesilovkách potrestal,“ poznamenal Zachrla.

Fotbalisté Zbrojovky Brno remizovali 0:0 v utkání proti Zlínu.
Neuznaný gól Zbrojovky? Zákon akce a reakce

Ve druhé třetině Kometa zavelela k obratu. Na kontaktní branku Jakuba Klepiše z úvodu sice ještě zareagoval navýšením na 3:1 pro České Budějovice Zdeněk Doležal, jenže poté už měli hlavní slovo Brňané a především první formace. Perfektní přihrávku Petera Muellera v přesilovce zužitkoval v lehkou branku do odkryté klece Klepiš. „Dali jsme soupeři možnost vrátit se do hry přesilovkami, které má Kometa nadstandardní,“ kroutil hlavou trenér Českých Budějovic Václav Prospal.
Těsně po polovině zápasu srovnal Mueller po přihrávce Petra Holíka. Obrat poté ve třetí třetině dokonal Dávid Bondra, jenž i svůj druhý gól v Kometě zaznamenal proti Českým Budějovicím.

Uklidňující trefu hostům vystřelil v padesáté minutě Holík, jenž k vítězství přispěl kromě vítězné branky i třemi asistencemi. Čtyřmi body se na výhře podílel i Mueller. „Měli jsme více ze hry a vytvořili jsme si taky větší počet šancí,“ podotkl Zachrla.
Kometa si díky třem bodům upevnila devátou pozici v tabulce. Ve středu se od půl šesté večer představí na ledě osmých Karlových Varů, potenciálního soupeře pro předkolo play-off. Západočeši v pondělí skolili i s třemi kmenovými obránci Komety v sestavě Liborem Zábranským mladším, Dalimilem Mikyskou a Danielem Kowalczykem vedoucí Spartu 4:3 po samostatných nájezdech.

České Budějovice - Kometa Brno 4:5
Třetiny: 2:0, 1:3, 1:2. Branky a nahrávky: 14. Doležal (R. Přikryl, Slováček), 17. Holec (Doležal, Slováček), 26. Doležal (R. Přikryl), 59. Voženílek (Štencel, Alderson) – 22. Klepiš (P. Holík), 29. Klepiš (Mueller, P. Holík), 32. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 46. Bondra (Mueller, Svozil), 50. P. Holík (Mueller).
Rozhodčí: Micka, Pražák – Ganger, Klouček.
Vyloučení: 3:5.
Vyšší tresty: 0:0.