„Předvedli jsme konečně lepší výkon a ukázali směr, kterým se chceme vydat," radoval se jeden z brněnských hrdinů Furch, který vynechal minulé utkání v Mladé Boleslavi kvůli střevní viróze.

Domácí rozhodli o své výhře ve druhé třetině, kdy se prosadili třikrát. Vše odjistil přesilovkovou trefou Daniel Gazda, k němuž se zanedlouho svým prvním gólem v extralize přidal americký střelec Steve Moses. „Samozřejmě šlo vidět v minulých zápasech, že mu to nestřílí, doufám, že to teď odšpuntoval hodně daleko," smál se Furch.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) Spartě dlouho vzdorovali, nakonec ale po prohře 0:1 v MOL Cupu končí.
FOTO: Odvážná Líšeň tlačila Spartu, trefila břevno. Přesto končí, rozhodl Ševčík

O třetí branku se ještě ve druhé části postaral po parádní přihrávce kapitána Martina Zaťoviče Jakub Flek. Ve třetí třetině Kometa pohodlně kontrolovala vedení a ještě přidala jednu branku, kterou v předposlední minutě zařídil kapitán Martin Zaťovič. „Výborný výkon předvedl náš brankář a taky fanoušci. Dokázali jsme si tak, že když půjdeme směrem, který jsme si ukazovali, tak to bude fungovat," přesvědčoval brněnský trenér Jaroslav Modrý.

Jeho budoucnost na střídačce Komety je ovšem navzdory výhře nejistá, což naznačil v předzápasovém rozhovoru pro klubový web majitel Komety Libor Zábranský. „Ve hře je několik variant, na kterých pracujeme. Jedna z možností je i příchod zahraničního trenéra. Rozhodně ale nechceme nic uspěchat. Jen bych rád podotknul, pokud říkám, že je ve hře víc variant, tak ani v jedné nefiguruje moje jméno. Teď vedou mužstvo Jirka Otoupalík a Jarda Modrý," pravil Zábranský.

SFC Opava - Zbrojovka Brno
Zbrojovku skolila viróza. V Opavě prohrála a v MOL Cupu končí

S Modrým prý brněnský boss situaci neřešil. „Nebavili jsme se o tom. Jen mi řekl, ať si dělám svou práci. Co nemůžu nějak ovlivnit, o to se nestarám," zdůraznil aktuální brněnský kouč.

Modrý podle svých slov cítil sílu týmu v tréninku. „V posledních trénincích byla patrná jiná energie. Byla jen otázka času, kdy se to projeví v zápase. Doufám, že díky tomuto momentu se tým zvedne," dodal bývalý obránce.

V následujících dnech čeká Kometu série třech venkovních zápasů, jako první se představí v pátek od šesti hodin večer na ledě posledního Kladna.

Kometa Brno - České Budějovice 4:0
Třetiny: 0:0, 3:0, 1:0.
Branky a nahrávky: 27. Gazda (Zbořil, Holík), 33. Moses (Cingel), 35. Flek (Zaťovič, Lintuniemi), 59. Zaťovič (Flek, Ščotka).
Rozhoddčí: Mrkva, Vrba – Hlavatý, Rampír.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 27:16
Diváci: 5086.
Kometa Brno: Furch – Ščotka, Lintuniemi, Holland, Kučeřík (A), Gazda, Ďaloga, Kaňák – Moses, Cingel, Pospíšil – Zbořil, Marcinko (A), Kohout – Flek, Holík, Zaťovič (C) – Kratochvíl, Zembol, Okál.
České Budějovice: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Hovorka, Doudera (A), Kachyňa, Štencel, Krutil – D. Simon, Harris, Gulaš (C) – Kubík, Pech (A), Ordoš – Valský, Kříž, F. Přikryl – Toman, Vopelka, Chlubna.