V Českých Budějovicích znovu bez nemocného majitele Libora Zábranského na střídačce Brňané prohráli 1:3 a klesli na osmou pozici tabulky. „Nedaří se nám detaily, je to asi z frustrace. Nějakou roli hraje i to, že si zbytečně děláme hokej těžší. Místo toho, abychom předvedli, co umíme, zbytečně něco vymýšlíme,“ přemítal nad důvody další porážky do kamery ČT brněnský útočník Adam Zbořil.

Lepší začátek si přitom Brňané mohli přát jen stěží. Na konci páté minuty dorážel kotouč za záda domácího brankáře Dominika Hrachoviny nejlepší střelec Komety Luboš Horký, jenž je se čtrnácti trefami druhým nejlepším střelcem soutěže.

Další šance hostujícího celku už si brněnský rodák v bráně Motoru Dominik Hrachovina pohlídal. Eliminoval tak třeba i Zbořilův samostatný únik.

Házenkáři KP.
Kondiční trenér i dorostenec. Házenkáři KP slaví, i když dohrávali v troskách

A ve druhé části výborný Hrachovinův výkon podpořili i jeho spoluhráči z útoku, kteří otočili skóre. Ve 24. minutě nejprve srovnal Milan Gulaš, o obrat se na konci prostřední třetiny postaral Martin Hanzl, který dostal puk za záda brněnského gólmana Dominika Furcha poté, co puk nejprv nakopl a poté ještě tečoval holí. „Místo toho, abychom se z tlaku prosadili, dostali jsme gól,“ kroutil hlavou brněnský forvard Zbořil.

Ve třetí třetině mohl srovnat Petr Holík, ale nebezpečnou střelu elitního brněnského forvarda lapil Hrachovina lapačkou.

Zbrojovka na ledě
PODÍVEJTE SE: Fotbalisté Zbrojovky vyměnili kopačky za brusle a hokejky

Definitivně na stranu domácích překlopil výhru v přesilovce v 51. minutě Daniel Gazda, jenž se prosadil ranou od modré čáry.

Kometa si nevytvořila ani pořádný závěrečný tlak, a z jihu Čech odjela bez bodu.

Nyní Brňany čeká reprezentační přestávka, do níž vstupují naprosto rozdílně než před měsícem do první. Do ní vstupovali s bilancí osmi výher a dvou porážek, nyní je přesně opačná, tedy dvě výhry a osm porážek. „Jak nám ta první pauza uškodila, teď nám snad pomůže. Musíme tvrdě a dobře potrénovat,“ burcoval Zbořil.

Další zápas odehraje Kometa v úterý 20. prosince doma proti Kladnu, za které v neděli poprvé v sezoně nastoupil majitel a legendární útočník Jaromír Jágr.

České Budějovice - Kometa Brno 3:1
Třetiny: 0:1, 2:0, 1:0.
Branky a nahrávky: 24. Gulaš (Pech), 36. Hanzl (Strnad), 51. Gazda (Hanzl, Pech) – 6. Horký (Ďaloga, Holík).
Rozhodčí: Hribik, Pilný – Ondráček, Špůr
Vyloučení: 2:3.