„Snažíme se dohnat tréninkové manko, které jsme nabrali. I když některé vyhrané zápasy třeba nevypadají dobře, jsme rádi za ubojované body,“ zmínil asistent brněnského trenéra Jiří Horáček.

Poslední zápasy po změnách na střídačce ovšem naznačily změnu kurzu. Ze čtyř klání Brňané třikrát vyhráli, přičemž v jediném prohraném duelu doma s Vítkovicemi 2:3 rovněž nebyli daleko od vítězství. Naposledy v neděli skolili doma silný Liberec 3:2. „Je pochopitelné, že Kometě úvod sezony vzhledem k situaci nevyšel. Pořád má ale na papíře kvalitní tým, který ještě může ukázat sílu, až se dostane do tempa a sehraje,“ nabídl pohled televizní expert Jakub Koreis.

Brnu zatím evidentně prospívá změna v pořádcích na střídačce po prohře 2:4 v Karlových Varech 20. listopadu. Dlouholetého stratéga Kamila Pokorného poslal hlavní kouč Libor Zábranský na tribunu do role pozorovatele a jeho pobočníky jsou Jiří Horáček a nově Jan Zachrla.

Utkání 9. kola první fotbalové ligy: Slavia Praha - Zbrojovka Brno, 29. listopadu 2020 v Praze
Zlatý bod ze hřiště Slavie. Zbrojovce zařídil remízu z rohu střídající Šural

V posledních třech partiích boss střídačky absentoval kvůli onemocnění a vedení Komety v zápasech připadlo do rukou mladých koučů. „Jsme s Liborem neustále v kontaktu. Vystupujeme tedy sice jako tým trenérů, ale hlavní slovo má on. Na tribuně navíc máme Kamila a Pavola Rybára (trenér brankářů – pozn. red.),“ shrnul Horáček, jenž je při nepřítomnosti Zábranského šéf střídačky.

Na starosti tak má práci se zatím pokulhávající ofenzivou. Kometa je nejméně střílející tým soutěže značně závislý na brankách nového rakouského snajpra Petera Schneidera. Jarní akvizice se postarala o deset ze čtyřiatřiceti gólů svého týmu. „Střelbu řešíme opakovaně, ale zatím se nám ji nedaří zlepšit,“ poznamenal zkušený centr druhého útoku Jakub Klepiš.

V Kometě na sebe strhává pozornost také trojice mladých odchovanců Libor Hájek, Jakub Zbořil a Filip Král náležící klubům NHL, kde však sezona odstartuje až v novém roce. Třeba Zbořil, jenž nedávno podepsal jednocestnou smlouvu s Bostonem Bruins, je nejvytěžovanější a se sedmi body taky nejproduktivnější obránce týmu. „Kluci jsou přínosem a jsme rádi, že mají vazbu na Brno. Známe je odmala a máme spolu vybudovaný vztah,“ lebedil si Horáček.

Závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně.
KOMENTÁŘ: Sto milionů za zážitky nebo jednorázové testy?

Charakteristická byla pro Kometu v úvodní čtvrtině sezony velká fluktuace hráčů. Aspoň jeden zápas si za Brno zahrálo dvaatřicet hokejistů, což je s Pardubicemi nejvíc v extralize. Třeba útočníci Tomáš Svoboda nebo Anthony Luciani vypůjčení od znojemských Orlů modrobílý dres oblékali pouhé dva týdny. „V Brně je každoročně velký tlak na výsledek,a proto když se nedaří, snaží se vedení okamžitě reagovat,“ podotkl Koreis.

Současný široký kádr Komety je v zápasově našlapané sezoně také výhoda. Trenéři tak zatím mohli v několika kláních nechat odpočinout hvězdného zadáka Ondřeje Němce.

Druhou čtvrtinu extraligy načne Kometa v úterý od šesti hodin večer, kdy se představí na ledě Hradce Králové.