Hattrickem se blýskli domácí obránce Daniel Gazda a hostující kapitán Lukáš Sedlák. „Je to emotivní a sám v sobě si to srovnávám. Ve druhé přestávce jsme si řekli, že máme plný dům, že ukážeme srdce a nikdy nevíte, co se může stát. Kluci se semkli a zase ukázali charakter,“ ocenil trenér brněnského celku Jaroslav Modrý.

Pardubice přijely do Winning Group Arény s jasným záměrem odčinit nedělní domácí porážku 3:4 po prodloužení s brněnským soupeřem. Kometu sice dostal do vedení v přesilovce v jedenácté minutě kapitán Martin Zaťovič, ale Pardubice ještě v první třetině dvěma góly otočily a ve druhé části se dostaly do vedení 5:1.

Brno totiž předvedlo v poslední době typickou tříminutovku hrůzy, při níž obdrželo tři branky. Po čtvrtém inkasovaném gólu opustil bránu mladý brněnský gólman Jan Kavan, jehož místo zaujal Štěpán Lukeš.

Záložník Marek Matocha (v bílém s číslem 10) v zimě opouští líšeňský klub a míří do Prostějova.
Zimní třesk v Líšni: Klub opouští čtveřice hráčů, končí opory v čele s Matochou

Už ve čtvrtém z posledních pěti zápasů došlo při utkání k výměně brněnských brankářů. „Kdybych teď dokázal přesně říct, kdy se vrátí Dominik Furch, tak bych dostal nobelovku. Musíme pracovat s gólmany, které máme. Ale teď třeba Luky přišel do brány a dal týmu šanci, několik příležitostí soupeře vychytal,“ přesvědčoval Modrý.

Po třetině hrůzy následovala dvacetiminutovka zázraků. Kometa ve třetí části nasázela opařenému soupeři pět branek, přičemž na 6:6 srovnával v poslední minutě při power play Gazda, který zkompletoval hattrick.

„Třetí třetina byla lajdácká. Bod jsme ztratili, ale na druhou stranu dva body se taky počítají a v Brně se vyhrává těžce,“ shrnul své dojmy kouč Pardubic Václav Varaďa.

Eduard Šalé až do minulé sezony nastupoval za brněnskou Kometu.
Vzpruha pro Šalého. V Kanadě mění adresu, míří do elitního týmu

Domácí při utkání přišli po nešťastném střetu o obránce Radka Kučeříka, který utržil hlubokou řeznou ránu bruslí. Brňané tak při zranění Rhetta Hollanda budou postrádat dalšího beka. „Je to problém, ale na druhou stranu, i já se tak kdysi dostal poprvé do A týmu ve Zlíně, když se zranili mí spoluhráči. Otevírá se teď prostor pro jiné,“ přemítal autor brněnského hattricku Gazda.

Kometa zůstává osmá v tabulce, v pátek jí čeká důležitý domácí duel s desátou Olomoucí, která je o dva body zpět.

Kometa Brno - Pardubice 6:7 pp.
Třetiny: 1:2, 0:3, 5:1 – 0:1.
Branky a nahrávky: 11. Zaťovič (Flek, Ščotka), 44. Gazda (Pospíšil, Ďaloga), 50. Flek (Ščotka, Kollár), 52. Pospíšil, 53. Gazda (Ščotka, Flek), 60. Gazda (Flek, Ščotka) – 15. Poulíček (Čerešňák), 18. Sedlák (Čerešňák, Kaut), 36. Čerešňák (Mandát), 36. Sedlák (Kaut, Vála), 39. Sedlák (Radil, Čerešňák), 49. Mandát, 61. Kaut (Sedlák, Košťálek).
Rozhodčí: Hradil, Hribik – Blažek, Hynek.
Vyloučení: 4:6.