„Chyběli jim Mueller a Holík, to jsou hráči hodně platní v přesilovkách,“ poukázal na citelné oslabení Brna trenér Litvínova Vladimír Országh, jehož svěřenci překvapivě na jihu Moravy v pondělním klání zvítězili nad Brnem 4:2.

Právě přesilové hry jsou dlouhodobou výkladní skříní Komety, ovšem bez Muellera s Holíkem se ve dvou posledních zápasech neprosadila ani jednou z devíti početních převah. „Za normálních okolností jsme mohli třeba proti Litvínovu dvě využít a zápas by se vyvíjel jinak. Peter a Holas nám chybí,“ uvedl mladý brněnský obránce Stanislav Svozil.

Než se elitní formace znovu představí v plné síle, uplyne ještě nějaký čas. Holíkovi totiž skončí karanténa nejdřív v pondělí a to pouze v případě, že bude mít negativní test na Covid-19. „Potom bude taky potřebovat pár dní tréninku, takže se bez něj musíme obejít několik dalších zápasů,“ podotkl asistent brněnského kouče Kamil Pokorný s tím, že pozitivní na koronavirus je i obránce Tomáš Bartejs.

Povzbuzující byl pro Kometu v prvních kláních po obnovení extraligy aspoň výkon mladého zadáka Filipa Krále. Talentovaný bek, jenž má podepsáno v NHL s Torontem Maple Leafs, prokázal kvality už zkraje sezony, když v prvoligovém Přerově nasbíral v sedmi zápasech deset bodů.

I v extralize patřil ve dvou kláních mezi nejvýraznější zadáky Komety, v obou si připsal po asistenci. „Patří k našim nejlepším obráncům. Jeho návyky jsou výborné a přijde mi, že přechod do extraligy zvládá velmi dobře,“ vyzdvihl jedenadvacetiletou akvizici kouč Pokorný.

Naproti tomu za očekáváním zatím zůstává lotyšský ofenzivní obránce Ralfs Freibergs, jenž sezonu zahajoval jako jeden z nejvytíženějších zadáků. Proti Litvínovu už se mu jako sedmému bekovi smrsknul čas na ledě na pouhých deset minut. Kometa ovšem příští týden podle informací serveruiSport.cz vytasí do obrany hvězdný triumf v podobě obránce Libora Hájka, s nímž se nakonec domluví na dočasném angažmá.

Obránce New Yorku Rangers přitom před startem sezony chtěl dát přednost Olomouci před Kometou kvůli bližší dojezdové vzdálenosti domů do Ostravy, ale nedomluvil se s ní na podmínkách. „Nepochybuju o tom, že za Kometu hrát bude. Na tréninku vypadá výborně,“ vyjádřil se majitel a hlavní trenér brněnského týmu Libor Zábranský, jehož svěřence čekají ve středu a v pátek duely s Mladou Boleslaví.