Předchozí
1 z 3
Další

Hokejisté Olomouce ve 22. kole Tipsport extraligy proti HC Kometa Brno.Zdroj: Deník/Ivan Němeček

HRA VENKU. Z hlediska počtu získaných bodů na domácím ledě patří Kometě druhá pozice v extraligové tabulce. Ve své Wining Group Areně Brňané vyhráli šestkrát v řadě a bodovali dokonce osmkrát za sebou.

Aktuálně se tedy Brno veze na vlně i díky tomu, že z posledních deseti partií se hned sedmkrát představilo ve svém hájemství. „Samozřejmě chceme doma na soupeře vždycky nastoupit a udělat trochu tlak. Využíváme i toho, že nám chodí hodně lidí, což soupeře může trochu zaskočit,“ přemítal nad důvody domácích úspěchů ofenzivní brněnský zadák Daniel Gazda.

V domácí aréně si ale Kometa zahraje znovu až 22. prosince proti Litvínovu. Do té doby sehraje čtyři duely na kluzištích soupeřů a rozhodně nepůjde o jednoduché partie.

Postupně se představí v Liberci, Třinci, Hradci Králové a Karlových Varech. Kometě navíc bude zřejmě minimálně na část těchto zápasů scházet ústřední bek Jan Ščotka, který se patrně dočká disciplinárního trestu za zákrok na Adama Jiříčka.

A zatímco doma patří k nejlepším v extralize, venku se Kometa řadí k šedému extraligovému průměru. Z deseti dosavadních zápasů na ledech soupeřů Kometa čtyři vyhrála a šest prohrála, naposledy padla v neděli v Olomouci 1:3.

Pokud chtějí Brňané finišovat na pozicích zajišťujících minimálně výhodou domácího prostředí v předkole play-off, potřebují pilněji sbírat body z výjezdů.

Hokejisté Komety (v modrobílých dresech) ve svátečním duelu deklasovali Kladno 8:1.Zdroj: HC Kometa Brno/Markéta Křížová

FORMA HVĚZDY. Zatím Kometě body hokejového kreativce Petra Holíka neschází, ale není vyloučené, že nastane období, kdy se o ně bude potřebovat opřít.

Je třeba otázkou, zda se podaří udržet současný bodový apetit Tomáši Vincourovi nebo Danielu Gazdovi. „Kolikrát máte spoustu šancí a nebo přihrávku a nepadne to tam,“ zmínil Gazda.

Holík táhl produktivitu Komety v posledních čtyřech sezonách a v tomto ročníku se stále nedokázal nastartovat, přestože se blíží polovina základní části. Ve dvaceti duelech posbíral jen devět bodů.

Aktuálně ho zbrzdila nemoc, kvůli níž vynechal poslední tři zápasy. „Holas už se dostává zpátky do kondice, aby byl na další zápasy připravený,“ komentoval jeho stav po úterní výhře s Plzní trenér brněnského výběru Jaroslav Modrý.

Hokej Kometa Brno – PlzeňZdroj: Deník/Sabir Agalarov

SPECIÁLNÍ TÝMY. Od začátku sezony došlo i v tomto směru ke zlepšení, ale k ideálu je pořád daleko.

Hokejistům Komety nadále skřípe přesilovka i oslabení, zkrátka hra speciálních týmů.

V obou parametrech se řadí na deváté místo v české njevyšší soutěži a proto je potřeba zapracovat na tom, aby Kometa naplno využila v přesilovkách svůj potenciál, který je obrovský.