Pekelná atmosféra provázela pondělní šestý duel série. Vyprodaná hala bouřila, ke skandování se připojovali snad všichni domácí příznivci. Na ledě se mezitím odehrávala vyhrocená bitva a některé reakce obecenstva byly daleko za hranou. „Jsem trenér, který se staví za hráče a pro mě jedinou kaňkou na celé sérii byly rasistické urážky na Dominika Lakatoše,“ mrzelo vítkovického kouče Miloše Holaně.

Hned několikrát se totiž z brněnského kotle ozýval sborový chorál „Lakatoš je cigán zkur….“ Pořadatelé se sice snažili diváky vyzývat ke slušnému fandění, jejich snaha byla ale marná. „To už bylo jasně přes čáru, nelíbí se mi, že se něco takového na stadionech děje. Mělo by se to trestat,“ dodal Holaň.

Radek Kučeřík prožil povedenou sezonu.
Průměrná sezona. V Kometě zaujali rychlík i živel, kdo zaostal?

Vysoký trest Kometu za chování diváků opravdu nejspíš nemine. Domácí příznivci navíc několikrát uráželi i bývalou brněnskou oporu Petera Muellera. Už při zápase na jeho adresu létaly drsné nadávky, po vítězné brance amerického útočníka a jeho následné oslavě hala skandovala: „Mueller je pí…“

Přitom ještě před rokem patřil zkušený snajpr mezi hlavní miláčky brněnského publika. „V Brně ho lidi měli rádi, hrál tady dobře, zamilovali si ho. Tak to ale ve sportu bývá, že se hráči po odchodu proti bývalému týmu daří. Je to někde dané, většinou ještě i dá gól,“ podotkl kouč Komety Patrik Martinec.

Zdroj: Youtube

Příznivci jihomoravského celku tak svými několika hloupými momenty pohřbili jinak elektrizující atmosféru, kterou po celou sérii vytvářeli. Hlasitě slyšet byli i při venkovních utkáních, doma pak bouřlivě tlačili své oblíbence za vytouženým postupem. „Chtěl bych fanouškům poděkovat, jak nás hnali,“ sdělil brněnský gólman Dominik Furch.

Pořádné podpory se však Kometa dočkala až ve čtvrtfinále. V předkole play-off proti Mladé Boleslavi divácká návštěvnost ani jednou nepřesáhla sedm tisíc, na první utkání v Brně přišlo jen 6142 fanoušků, čímž si vytvořili negativní rekord na utkání play-off od návratu extraligy v roce 2009.

Dominik Furch si i v šestém utkání čtvrtfinálové série udržel úspěšnost zákroků nad devadesát procent.
Konec se ctí, ale bez úspěchu. Chci dál s Kometou bojovat o trofeje, hlásí Furch

Ochablý zájem o zápasy Komety po ústupu covidové epidemie ukazují i statistiky základní části. V sezoně 2018/2019, tedy v posledním ročníku nepoznamenaném koronavirovými opatřeními, chodilo na domácí zápasy brněnského klubu průměrně 7491 lidí. Stejná statistika v letošní základní části? 6148 fanoušků.

Přitom ostatní moravskoslezské kluby zaznamenaly spíše opačný trend, zlepšenou návštěvnost hlásí Vítkovice i Olomouc, mírný pokles má jen Třinec. Brněnský úbytek je tak zarážející výjimkou.

Porovnání divácké návštěvnosti na domácích zápasech:
Sezona 2018/2019 - základní část
Kometa Brno - 7491 diváků průměrně
Olomouc - 4297 diváků průměrně
Vítkovice - 5850 diváků průměrně
Třinec - 4553 diváků průměrně.

Sezona 2022/2023 - základní část
Kometa Brno - 6148 diváků průměrně
Olomouc - 4559 diváků průměrně
Vítkovice - 6759 diváků průměrně
Třinec - 4371 diváků průměrně.