Jací hráči zanechali podle Deníku Rovnost v rozporuplném ročníku pozitivní stopu?

ZAZÁŘILI.
Peter Mueller. Do nebes byl tento neúnavný americký vegan s vizáží rockera vynášený už za předcházející sezony, ovšem ve skončené posunul své výkony ještě na vyšší úroveň. Dvaatřicetiletý rodák z Bloomingtonu nasbíral v základní části ve 46 zápasech 64 bodů a stal se prvním zahraničním vítězem kanadského bodování extraligy v éře samostatnosti. „Extraliga je náročná soutěž, hrají v ní skvělí hráči velkých jmen. Je velká pocta, že jsem mezi nimi vyhrál bodování, “ pravil Mueller.
Filip Král. První sezonu mezi dospělými blanenský rodák načal v prvoligovém Přerově a zakončil jako hlavní pilíř obrany Komety a s Petrem Holíkem nejproduktivnější hráč týmu v play-off, kde nasbíral šest bodů v devíti zápasech.
V jedenadvaceti letech patří mezi nejtalentovanější české obránce a v létě se porve o angažmá v NHL v Torontu. „Má tam velkou šanci, protože hrál fantasticky. Řekl bych dokonce, že má reprezentační formu,“ prohlásil majitel a bývalý hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

PŘEKVAPIL
Radek Kučeřík.
Devatenáctiletý pořízek z Hodonína dostal v Kometě šanci v půli ledna po úspěšném šampionátu juniorů v Edmontonu, kde byl nejvytíženějším českým obráncem. V sestavě se udržel do konce ročníku. Zaujal na svůj věk tvrdou hrou. „Nečekal jsem, že to tak zvládne. Pracuje na své silné stránce, kterou je důraz v soubojích,“ vyzdvihl kyjovského rodáka Zábranský.

Hokejistům Třince šlapaly všechny formace jako dobře namazaný stroj. O Kometě se totéž říct nedalo.
Faktory rychlého vyřazení? Kometa pocítila rozdíl 33 bodů i nedostatek odpočinku

UHRÁLI SI SVOJE
Petr Holík. Muellerův dvorní nahrávač prožil bodově druhou nejpovedenější sezonu, když v základní části nastřádal 51 bodů ve 48 zápasech. Byl taky nejproduktivnější hráč v přesilovkách v celé soutěži.
Martin Zaťovič. Oproti přecházejícímu ročníku vyklidil pozice a zažil několik hluchých období. Přesto nastřádal devětatřicet bodů a byl nedílnou součástí první formace, která děsila ligu.
Jakub Klepiš. Solidní náhrada za Tomáše Plekance. Dokázal, že věk je u něj pořád jen číslo a v šestatřiceti letech nakupil takřka totožný počet třiceti bodů jako v předcházejících třech sezonách.
Peter Schneider. Na podzim patřil mezi hlavní hvězdy soutěže, ovšem na konci prosince se zranil a po návratu už nebyl tím snajprem. Neprospělo mu časté pendlování sestavou. Gólově až na jednu výjimku mlčel i v play-off, kde ho Zábranský dokonce na jeden zápas posadil na tribunu. Přesto mu nikdo nesebere, že v základní části nasázel dvacet branek, což se jen tak někomu nepovede.

Ze zápasu 24. kola FORTUNA:LIGY mezi Příbramí a Brnem.
Tlak dopadá na mladé. O osudu Zbrojovky rozhodnou další tři kola

Dávid Bondra. Vánoční posila byla pro Kometu opravdu darem. Spolehlivý Slovák pomohl zvednout čtvrtou formaci a vykonal spoustu užitečné práce v oslabeních. Sem tam se uměl i gólově prosadit.
Petr Zámorský. Silvestrovská akvizice po přesunu z Hradce v Brně pookřála a Kometě pomohla jak v útočné, tak obranné fázi. V play-off se ovšem od Zámorského čekalo víc.
Michal Gulaši a Rhett Holland. Tvrdí zadáci odvedli kus obětavé práce, která se od nich vyžadovala. Holland se navíc zaskvěl gólem ve čtvrtém duelu předkola proti Vítkovicím.
Karel Vejmelka a Lukáš Klimeš. Se Zábranského výrokem, že jde o nejlepší brankářské duo extraligy, by se dalo polemizovat, ovšem tady problém nebyl. Klimešovy hvězdné chvíle přišly na konci základní části a Vejmelkovy zase v předkole s Vítkovicemi. Oba si však vybrali i slabší okamžiky.